Liga VTB: Uniks Kazań rozbił Enea Zastal BC Zielona Góra

Koszykarze Enea Zastalu Zielona Góra przegrali w Kazaniu z Uniksem 63:92 (21:22, 18:25, 11:21, 13:24) w swoim drugim meczu Zjednoczonej Ligi VTB. Wicemistrzowie Polski pozostają bez zwycięstwa w tych rozgrywkach.

Koszykarze Uniksu mieli przewagę nad wicemistrzem Polski dzięki dobrej skuteczności rzutów za dwa punkty - 60 procent, przy zaledwie 32 procentach (12 z 38) zawodników z Zielonej Gry. Rosjanie wygrali zdecydowanie walkę pod tablicami (44:29), mieli większą liczbę asyst (25:11) i to pozwoliło im zdominować rywlizację szczególnie w drugiej części spotkania. Po 20 minutach Uniks prowadził 47:39, ale drugą połowę wygrał aż 45:24.

Najwięcej problemw podopiecznym trenera Olivera Vidina sprawiał chorwacki skrzydłowy Mario Hezonja - miał 15 pkt, dziewięć zbiórek i cztery asysty.

Nowy zespół z Zielonej Gry przekonał się po dwch meczach w Moskwie i Kazaniu z faworytami rozgrywek jak trudno będzie mu nawiązać do sukcesu z minionego sezonu. Wówczas pod wodzą chorwackiego trenera Żana Tabaka awansował, po raz pierwszy w historii występów polskich drużyn w tej lidze, do fazy play off.

W kolejnym spotkaniu Zastal zmierzy się z Astaną w Kazachstanie (16 października).

To 13. sezon rozgrywek ligi VTB mającej charakter ligi otwartej, w której zespoły z Rosji walczą o mistrzostwo kraju. Oprócz Enea Zastalu Polskę reprezetują w tym sezonie w VTB kadrowicze: Mateusz Ponitka (Zenit Sankt Petersburg) i jego młodszy brat Marcel (Parma Perm).

Uniks Kazań - Enea Zastal Zielona Gra 92:63 (22:21 25:18, 21:11, 24:13)