UEFA zrezygnowała z karania założycieli Superligi

Piłka nożna
UEFA zrezygnowała z karania założycieli Superligi
fot. PAP
Założyciele Superligi nie zostaną ukarani

Europejska Unia Piłkarska zrezygnowała z karania założycieli Superligi: Realu Madryt, Barcelony i Juventusu Turyn. Podłożem decyzji jest wyrok sądu w Madrycie, który orzekł, że UEFA nie powinna nakładać sankcji na zbuntowane kluby.

"Wstrzymane w czerwcu postępowanie przeciwko FC Barcelona, Juventusowi FC i Realowi Madryt CF w sprawie potencjalnego naruszenia prawa UEFA w związku z tzw. Superligą, Komisja Apelacyjna UEFA uznała za nieważne i jakby nigdy nie zostało wszczęte" - podkreślono w oświadczeniu europejskiej centrali piłkarskiej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jaki wyrok dla Zbigniewa D.?

 

Te trzy kluby są ostatnimi, które w kwietniu ogłosiły powstanie kontynentalnej Superligi, a później nie zdystansowały się od tego projektu. Krótko po ogłoszeniu powstania nowych rozgrywek z udziału w nich - wskutek licznych protestów i fali krytyki ze strony kibiców, polityków i działaczy sportowych - zrezygnowało sześć klubów angielskich oraz Inter Mediolan, AC Milan i Atletico Madryt.

 

W lipcu sąd w Madrycie nakazał UEFA zniesienie wszystkich kar finansowych i sportowych wobec wszystkich klubów zaangażowanych w powstanie Superligi, która w zamyśle miała zwiększyć przychody największych i najlepszych klubów piłkarskich Europy. Władze futbolowe, inne kluby i stowarzyszenia kibicowskie uznały jednak, że nowe rozgrywki tylko wzmocniłyby siłę sportową i finansową elity, a częściowo zamknięta struktura jest sprzeczna z wieloletnim modelem europejskiego futbolu.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie