Fortuna Puchar Polski: Powiśle Dzierzgoń – Garbarnia Kraków. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

W pierwszej rundzie Fortuna Pucharu Polski nie brakuje drużyn z niższych lig. Wśród nich znajduje się Powiśle Dzierzgoń występujące w klasie okręgowej (grupa Gdańsk II). Ich rywalem będzie mistrz Polski z 1931 roku - Garbarnia Kraków. Mieszkańcy Dzierzgonia odliczają godziny do piłkarskiego święta w ich ponad pięciotysięcznym miasteczku. Relacja i wynik na żywo z meczu Powiśle Dzierzgoń – Garbarnia Kraków na Polsatsport.pl.

Powiśle Dzierzgoń to spadkowicz z czwartej ligi. Po ośmiu kolejkach bieżącego sezonu zawodnicy trenera Janusza Buczkowskiego zajmują pozycję wicelidera gdańskiej „okręgówki”. Zespół z powiatu sztumskiego w ostatniej kolejce zwyciężył 3:1 z Wisłą Tczew. Jak dotąd największym sukcesem klubu był awans do trzeciej ligi w latach 90. Teraz Powiśle pisze nową historię w Pucharze Polski. Awans do centralnych rozgrywek dała wygrana w rozgrywanym w Pelplinie finale PP na szczeblu wojewódzkim. W nim dzierzgonianie wygrali 4:2 z grającym dwa poziomy wyżej Bałtykiem Gdynia.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Bezdomni" z Częstochowy gorsi od Lecha. Skra za burtą Fortuna Pucharu Polski


Oba zespoły dzieli różnica trzech klas rozgrywkowych. Obchodząca w tym roku setny jubileusz powstania Garbarnia Kraków występuje w eWinner 2 Lidze. Zespół z krakowskiego Ludwinowa od lata 2017 roku regularnie występuje na szczeblu centralnym. W ostatniej kolejce "Brązowi" skromnie zwyciężyli 1:0 z GKS Bełchatów. Wygrana pozwoliła wydostać się ze strefy spadkowej i aktualnie zajmują dwunaste miejsce w tabeli. W poprzednim sezonie Garbarnia zakończyła swoją pucharową przygodę na 1/16 finału, w którym po dogrywce uległa Chojniczance.


Relacja i wynik na żywo z meczu Powiśle Dzierzgoń – Garbarnia Kraków od 15:45 na Polsatsport.pl.

KO, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie