ATP w San Diego: Hubert Hurkacz w drugiej rundzie

Hubert Hurkacz

Rozstawiony z numerem 5 Hubert Hurkacz pokonał australijskiego kwalifikanta Alexa Bolta 7:6 (7-2), 6:1 w pierwszej rundzie turnieju tenisowego ATP w San Diego. W 1/8 finału jego rywalem będzie Rosjanin Asłan Karacjew.

W pierwszym secie żadnemu z tenisistów nie udało się przełamać podania rywala i o zwycięstwie zadecydował tie-break, pewnie wygrany przez Polaka. W drugiej partii Hurkacz szybko objął prowadzenie 5:0 i dopiero wówczas Boltowi udało się wygrać pierwszego gema. W sumie mecz trwał godzinę i 23 minuty.

Kolejnym przeciwnikiem Polaka będzie 24. w rankingu ATP Karacjew, który w pierwszej rundzie wyeliminował Argentyńczyka Federico Delbonisa 6:1, 7:5.

W San Diego Hurkacz wystąpi także w deblu z brazylijskim partnerem Marcelo Melo.