Last dance - reportaż z mistrzostw Europy siatkarzy

Siatkówka
Last dance - reportaż z mistrzostw Europy siatkarzy
fot. Cyfrasport
Reprezentacja Polski z brązowym medalem mistrzostw Europy.

Mistrzostwa Europy zakończyły tegoroczny sezon reprezentacyjny polskich siatkarzy. Był to turniej szczególny, bo Biało-Czerwoni spotkali się w takim składzie personalnym po raz ostatni. Współpraca z trenerem Vitalem Heynenem dobiegła końca, a Belg pożegnał się z Polską drugim medalem w tym sezonie, tym razem brązowym.

Występ Polaków na czempionacie Starego Kontynentu był zagadką po nieudanym występie na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Ostatecznie na turniej przyjechała cała dwunastka wzbogacona o dwóch siatkarzy Damiana Wojtaszka i Tomasza Fornala.

 

Faza grupowa przebiegła pod dyktando reprezentacji Polski, która wygrała wszystkie mecze. Najbardziej emocjonujący był ten z Serbią, rozegrany w obecności kompletu widzów w krakowskiej Tauron Arenie.

 

Na dalszą część rozgrywek Polacy przenieśli się do Gdańska. W 1/8 finału gładko odprawili Finlandię 3:0 i wywalczyli awans do ćwierćfinału. Tam czekał na nich rywal, który zawsze podnosi temperaturę wśród kibiców, czyli reprezentacja Rosji. Sami siatkarze Sbornej, a także jej dyrektor generalny Sergiej Tietiuchin przyznali, że najbardziej obawiają się wypełnionych trybun Ergo Areny. Wiedzieli, że doping poniesie Polaków i tak rzeczywiście było. Ekipa Vitala Heynena gładko wygrała 3:0, zapewniając sobie miejsce w strefie medalowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ siatkarzy 2022: Wyniki losowania. Z kim zagrają Polacy?

 

W Katowickim Spodku wszystko rozpoczęło się od Słowenii, która w poprzednich trzech edycjach mistrzostw Europy kończyła marzenia Biało-Czerwonych o tytule. Mimo zaciętej walki tym razem efekt był podobny. Porażka 1:3 i walka o brąz z Serbią. W niedzielny wieczór Polacy wyszli na boisko szalenie zmotywowani i wykonali plan minimum na tę imprezę, wywalczyli medal.

 

Podczas ceremonii emocje były ogromne. Siatkarze wiedzieli, że zamyka się pewien rozdział historii tego zespołu. Trener Heynen wygłosił w szatni pożegnalną mowę, nie hamując łez. Wiele ciekawych momentów można było obejrzeć w transmisji. To, czego nie udało się jednak pokazać, będzie można zobaczyć w zakulisowym reportażu.

 

Reportaż z mistrzostw Europy siatkarzy w załączonym materiale wideo.

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie