TAURON Liga: DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów - Energa MKS Kalisz. Transmisja na Polsatsport.pl

Siatkówka
TAURON Liga: DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów - Energa MKS Kalisz. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. PAP
Stephane Antiga w tym sezonie również będzie prowadził ekipę z Rzeszowa.

W meczu 2. kolejki TAURON Ligi Developres BELLA DOLINA Rzeszów zmierzy się z Energą MKS Kalisz. Dla podopiecznych trenera Jacka Pasińskiego będzie to pierwsze spotkanie w tej edycji rozgrywek. Czy inauguracja okaże się dla nich udana? Transmisja meczu DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów - Energa MKS Kalisz na Polsatsport.pl.

W premierowej rundzie gier rzeszowianki nie miały łatwego zadania. Zmierzyły się z BKS BOSTIK Bielsko-Biała i wygrały, lecz dopiero po pięciu setach. Najbardziej wartościową zawodniczką tego spotkania wybrana została Jelena Blagojević.

 

Kaliszanki nie rozpoczęły rozgrywek w pierwotnym terminie, bo ich mecz z ŁKS Commercecon Łódź został przełożony. To oznacza, że rywalizacja z Developresem będzie dla nich pierwszą w tym sezonie.

 

W ubiegłorocznej edycji rozgrywek obie ekipy spotkały się aż czterokrotnie. Pierwsze z tych starć rzeszowianki z pewnością zapamiętały na długo, bo była to ich pierwsza porażka w sezonie. W rewanżu nie pozostawiły jednak wątpliwości, wygrywając 3:0. Kolejne dwa mecze w fazie play-off również padły łupem późniejszych wicemistrzyń Polski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tie-break w Rzeszowie! Pierwsze emocje siatkarskiego sezonu

 

Nowy sezon przyniósł spore zmiany personalne w obu drużynach. Do składu Energi MKS dołączyły Ewelina Żurowska, Justyna Łukasik, Natalia Gajewska i Ewa Kwiatkowska, a także mniej doświadczone Karolina Drużkowska, Aleksandra Dudek, Oriana Miechowicz, Aleksandra Cygan i Kinga Wysokińska.

 

Również podkarpacka ekipa różni się znacząco od tej z poprzedniej edycji rozgrywek. Pod skrzydłami trenera Stephane'a Antigi pozostały jedynie: Jelena Blagojević, Gabriela Polańska, Anna Stencel, Daria Przybyła i Marta Krajewska.

 

Której z drużyn te zmiany wyjdą na lepsze?

 

Transmisja meczu DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów - Energa MKS Kalisz od godziny 16:50 na Polsatsport.pl.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie