Bundesliga: Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt. Relacja i wynik na żywo

W 7. kolejce Bundesligi rywalem broniącego tytułu Bayernu Monachium będzie Eintracht Frankfurt, czyli jedna z trzech drużyn Bundesligi, które jeszcze nie wygrały w tym sezonie ligowego meczu. Rozpędzeni Bawarczycy są na czele tabeli. Relacja na żywo z meczu Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt na Polsatsport.pl.

W ostatnich tygodniach wyników Bayernu Monachium, którego tradycyjnie najskuteczniejszym piłkarzem jest Robert Lewandowski, może przestraszyć się każdy rywal. Monachijczycy wygrali dziewięć spotkań o stawkę z rzędu, w tym z Barceloną w Lidze Mistrzów 3:0, Herthą Berlin 5:0, VfL Bochum 7:0 i piątoligowym Bremer SV w Pucharze Niemiec 12:0. Bilans goli Bawarczyków w tym okresie: 45-5. Lewandowski strzelił 12 z tych bramek, w tym siedem w Bundeslidze.

Polak miał zresztą do niedawna niezwykłą serię strzelecką, zapoczątkowaną w lutym - trafił do siatki w 19 kolejnych meczach o stawkę. Passę przerwało spotkanie z Greuther Fuerth w poprzednim tygodniu, za to w środę Lewandowski rozpoczął być może kolejną serię, strzelając dwa gole Dynamu Kijów w Champions League (5:0).

Co więcej, kapitan drużyny narodowej zdobył co najmniej jedną bramkę w każdym z ostatnich pięciu spotkań z Eintrachtem (czterech w Bundeslidze i jednym w krajowym Pucharze).

- Podejdziemy do niedzielnego meczu z zasłużoną pewnością siebie, po serii dobrych wyników. Zależy nam na wygranej z Eintrachtem, żeby móc potem ze spokojem udać się na przerwę na mecze reprezentacji. Nie brakuje nam wiary w siebie, ale wiemy też, że każdy zawodnik może coś poprawić. Jesteśmy zdeterminowani w obronie i ataku, a to wiele dla mnie znaczy - powiedział trener Julian Nagelsmann.

Relacja na żywo z meczu Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt na Polsatsport.pl. Początek o godz. 17:30.