PlusLiga: Emocje tylko w trzecim secie. Projekt Warszawa górą w derbach Mazowsza

Cerrad Enea Czarni Radom – Projekt Warszawa 0:3.

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 1. kolejki PlusLigi siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom przegrali 0:3 z Projektem Warszawa. Derby Mazowsza zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem gości, którzy dominowali w dwóch pierwszych setach; dopiero w trzeciej partii radomianie byli w stanie nawiązać z nimi wyrównaną walkę.

W premierowej odsłonie gospodarze dotrzymywali kroku rywalom do stanu 7:8. Później siatkarze Projektu popisali się kilkoma punktowymi seriami i uzyskali wyraźną przewagę (8:13, 11:18). Przy takiej zaliczce, przyjezdni mogli w końcówce kontrolować sytuację, a skuteczny atak Bartosza Kwolka zamknął tę część meczu (16:25).

PlusLiga: Jurajscy Rycerze wygrali pierwszą bitwę!

Set numer dwa miał podobny przebieg. Wyrównany był jedynie jego początek (6:6), a w kolejnych akcjach siatkarze ze stolicy zaczęli budować przewagę po dwóch asach serwisowych Igora Grobelnego (6:9). Punktową zagrywkę dołożył również Piotr Nowakowski (8:15), a Projekt miał w tym secie - podobnie jak w pierwszym - przygniatającą przewagę w ataku. Nieco ożywienia w grze radomian wniosło pojawienie się na boisku Pawła Rusina, ale goście spokojnie zmierzali po zwycięstwo. Przypieczętował je autowy atak rywali (17:25).

W trzeciej partii gospodarze toczyli bardziej wyrównany bój z rywalami. Znów błysnął Rusin (8:8), a w kolejnych akcjach wynik oscylował wokół remisu (13:13, 18:18). Jeszcze w końcówce radomianie mieli punktowy kontakt z rywalami, nie byli jednak w stanie wykorzystać swoich szans. Przestrzelona zagrywka Bartłomieja Lemańskiego dała rywalom piłkę meczową (22:24), a skuteczny atak Andrzeja Wrony zakończył rywalizację (23:25).

Najwięcej punktów: Rafał Faryna (12) – Cerrad Enea Czarni; Dusan Petković (14), Bartosz Kwolek (13) – Projekt. Gospodarze byli mniej skuteczni w ataku (49%–62%), gorzej też punktowali blokiem (0–5), ale lepiej zagrywką (4–3). MVP: Bartosz Kwolek (13/21 = 62% skuteczności w ataku i bez błędu na przyjęciu – 56% pozytywne, 22% perfekcyjne).

Cerrad Enea Czarni Radom – Projekt Warszawa 0:3 (16:25, 17:25, 23:25)

Czarni: Michał Kędzierski, Aleksander Berger, Bartłomiej Lemański, Rafał Faryna, Jose Ademar Santana, Michael Parkinson – Mateusz Masłowski (libero) oraz Wiktor Nowak, Paweł Rusin. Trener: Jakub Bednaruk.
Projekt: Igor Grobelny, Piotr Nowakowski, Dusan Petković, Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Jay Blankenau – Damian Wojtaszek (libero) oraz Michał Superlak, Angel Trinidad De Haro. Trener: Andrea Anastasi.

Wyniki, terminarz i plan transmisji 1. kolejki PlusLigi 2021/22:

2021-10-01: LUK Lublin – Jastrzębski Węgiel 1:3 (15:25, 21:25, 25:21, 16:25)
2021-10-02: Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia 0:3 (22:25, 18:25, 20:25)
2021-10-02: Stal Nysa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 21:25, 20:25)

2021-10-03: Aluron CMC Warta Zawiercie – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 25:21)

2021-10-03: GKS Katowice – Trefl Gdańsk 3:2 (25:20, 25:20, 19:25, 21:25, 15:12)
2021-10-03: Cerrad Enea Czarni Radom – Projekt Warszawa 0:3 (16:25, 17:25, 23:25)
2021-10-04: Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).