PlusLiga: GKS Katowice - Trefl Gdańsk. Transmisja TV i stream online

Siatkówka
PlusLiga: GKS Katowice - Trefl Gdańsk. Transmisja TV i stream online
fot. Cyfrasport

Po dziewięciu tygodniach okresu przygotowawczego czas na inaugurację nowego sezonu. W niedzielę 3 października o godzinie 17:30 GKS Katowice podejmie Trefl Gdańsk w meczu 1. kolejki PlusLigi. Transmisja meczu GKS Katowice - Trefl Gdańsk w Polsacie Sport oraz Polsat Box Go.

W zespole GKS Katowice przed sezonem 2021/22 doszło do znaczących zmian w składzie. W drużynie pod wodza Grzegorza Słabego pozostało pięciu zawodników, którzy reprezentowali Klub w ostatniej edycji ligi: kapitan zespołu Jakub Jarosz, Jakub Nowosielski, Jakub Szymański, Kamil Drzazga i Dawid Ogórek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zwycięska inauguracja ZAKSY! Derby Opolszczyzny rozstrzygnięte w trzech setach

 

Katowicki team zasili następujący siatkarze: rozgrywający Micah Ma'a (USA), atakujący Damian Domagała, środkowi Piotr Hain, Marcin Kania i Jakub Lewandowski, przyjmujący Tomas Rousseaux (Belgia), Gonzalo Quiroga (Argentyna) i Damian Kogut oraz libero Bartosz Mariański.

 

- Mamy odpowiednią motywację, by pokazać wielu ludziom dookoła, że jesteśmy w stanie być dobrym zespołem ligowym. To ona powoduje, że nasi zawodnicy od pierwszego pojawienia się w hali dbają o relacje między sobą i atmosferę w szatni.

 

Do tego wspólnie wyznają najważniejsze dla nas wartości, czyli pracowitość i zaangażowanie, bo musimy być zespołem walczącym. Jeżeli będziemy dobrze rywalizować ze sobą podczas treningu, to będziemy dobrzy w bitwach z ligowymi rywalami - ocenił trener gospodarzy Grzegorz Słaby przed startem nowej edycji PlusLigi.

 

 

Siatkarze "GieKSy" rozegrali w ciągu ostatnich tygodni osiem gier kontrolnych, m.in. z zespołami z Kędzierzyna-Koźla, Zawiercia, Bielska-Białej i Częstochowy, ponadto wzięli oni udział w rozgrywanym w Krakowie plażowym cyklu PreZero Grand Prix.

 

Natomiast Trefl rozegrał 13 meczów kontrolnych, z czego dziewięć zakończyło się wygranymi, trzy przegranymi, a jeden nietypowym jak na siatkówkę remisem.

 

trener gdańszczan Michał Winiarski podkreśla, iż poziom rozgrywek może być jeszcze wyższy niż wcześniej, a każdy mecz bardzo wyrównany. – Uważam, że wszystkie mecze, niezależnie od rywala, będą bardzo trudne. Można powiedzieć, że ironicznie mówimy, że liga z roku na rok staje się silniejsza, ale tak jest naprawdę.

 

W mojej opinii tak mocnych zespołów i tych, które mierzą w walkę o play-offy i medale, jeszcze w naszych rozgrywkach nie było. Doszło parę drużyn wzmocnionych jakościowymi zawodnikami. Od pierwszej kolejki każda drużyna musi walczyć o zwycięstwo w dosłownie każdym spotkaniu, niezależenie, czy zagra się z zespołem teoretycznie wyżej czy niżej notowanym.

 

Nigdy nie będzie się stało ani na wygranej ani na straconej pozycji. Uważam, że od kilku lat mamy cztery-pięć zespołów wysokobudżetowych, które dysponują zawodnikami posiadającymi doświadczenie z gry na najwyższym poziomie. W lidze rywalizują natomiast także zespoły, które grając dobrze mogą dużo namieszać. W tym gronie jest bardzo dużo drużyn. Myślę, że my też tam się znajdujemy – mówi trener Michał Winiarski.

 

 

Transmisja meczu GKS Katowice - Trefl Gdańsk od godziny 17.30 w Polsacie Sport oraz Polsat Box Go.

MS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie