Ulli Wegner pojawił się w Polsce. "Chcę nawiązać współpracę z Rocky Boxing Promotion"

Sporty walki
Ulli Wegner pojawił się w Polsce. "Chcę nawiązać współpracę z Rocky Boxing Promotion"
fot. PAP/DPA
Ulli Wegner chce nawiązać współpracę z Rocky Boxing Promotion.

Ulli Wegner był gościem podczas gali Rocky Boxing Night 10 w Kościerzynie. Wegner to legenda boksu, stoczył 108 pojedynków o mistrzostwo świata, był wychowawcą mistrzów Arthura Abrahama i Marco Hucka, Mateusza Masternaka i Roberta Helleniusa. W rozmowie z Arturem Łukaszewskim opowiedział o współpracy z Krystianem Każyszką i ocenił szanse Adama Kownackiego w walce rewanżowej z Heleniusem.

Artur Łukaszewski: Co skłoniło pana do przyjazdu na galę Rocky Boxing Night 10?

 

Ulli Wegner: W Polsce byłem już w 1966 roku na zgrupowaniu w Zakopanem. Obserwuję uważnie polski boks, bo dwaj moi zawodnicy stoczyli dwie walki z Polakami. Zostałem zaproszony przez organizatorów gali Rocky Boxing Night, aby nawiązać współpracę z zawodnikami organizacji.

 

Czy trener jest cały czas aktywny zawodowo?

 

Byłem dwa razy na igrzyskach olimpijskich. Z młodzieżą zawsze współpracuję, natomiast teraz przygotowuję zawodników do walk o mistrzostwo świata. Od 23 lat jestem trenerem zawodowych pięściarzy. 

 

Jaką współpracę chce pan nawiązać z Krystianem Każyszką? 

 

Po gali porozmawiam z Krystianem Każyszką na temat współpracy, ponieważ odległość między nami nie jest tak duża. Będziemy szukać sparingparnerów dla Kubrata Pulewa i próbować nawiązać bliższą współpracę. 

 

Zobacz także: Jakubowski znokautowany w pierwszej rundzie (WIDEO)

 

Jak ocenia pan sytuacje boksu zawodowego w Niemczech porównując do boksu zawodowego w Polsce?

 

W Polsce było wielu wspaniałych pięściarzy w latach 70-tych. Teraz także są utalentowani pięściarze, ale problem jest z trenerami. Nie ma sukcesów, niemiecki boks jest w trudnej sytuacji. Zawodnicy są, ale tak jak wspominałem, problem jest z trenerami i managerami. Trzeba być cierpliwym.

 

Był pan trenerem Roberta Heleniusa, a Adam Kownacki stoczy pojedynek rewanżowy z tym zawodnikiem. Jak pan zaopatruje się na tę walkę? 

 

Dla mnie Kownacki nie jest faworytem w tej walce, ale ma swoją szansę. Ponad rok nie walczył i powrót może być dla niego ciężki, ale będę trzymał kciuki za Polaka.

 

Cała rozmowa z legendą boksu Ullim Wegnerem w załączonym materiale wideo:

 

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie