Mamed Khalidov o walce z Roberto Soldiciem: To dla mnie wielki zaszczyt

Sporty walki
Mamed Khalidov o walce z Roberto Soldiciem: To dla mnie wielki zaszczyt
Fot. PAP
Mamed Khalidov

Legenda KSW Mamed Khalidov (35-7-2, 15 KO, 16 Sub) stoczy walkę z Roberto Soldiciem (19-3, 16 KO, 1 Sub), której datę poznamy podczas gali KSW 64. Jak na swój pojedynek zapatruje się największa gwiazda w historii organizacji?

Największa walka w historii KSW staje się faktem. Dwaj uwielbiani przez kibiców mistrzowie skrzyżują rękawice w starciu, o którym będzie mówiło się latami. Niekwestionowana legenda organizacji, Mamed Khalidov zmierzy się z dominatorem kategorii półśredniej, Roberto Soldiciem. Obaj czempioni spotkają się twarzą w twarz 23 października na gali KSW 64. O wadze tego niezwykle wyczekiwanego pojedynku opowiedział jego bohater - Mamed Khalidov.

 

ZOBACZ TAKŻE: Największe starcie w historii KSW! Khalidov vs Soldić spotkają się twarzą w twarz na KSW 64


- Nie wiem czy to będzie największa moja walka w KSW. Stoczyłem dużo najważniejszych walk, ale osobiście jest to najważniejsze dla mnie, bo chciałem dokończyć karierę utrzymując poziom i walczyć z najlepszymi. W wieku 41 lat mogę się bić z zawodnikiem piętnaście lat młodszym, który jest mistrzem. Dla mnie to jest bardzo ważne - powiedział Khalidov.


Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników KSW podkreślił, że wiele zależało od jego stanu zdrowia.


- Jestem od sześciu lat po operacji kręgosłupa i dobrze się czuję. Od czasu do czasu odczuwam dyskomfort, ale mogę trenować. Ogłoszenie walki zależało także od tego czy będę gotowy się bić. Chciałem zobaczyć jak będę się czuł i nie wiedziałem kiedy konkretnie odbędzie się walka, ale już wiem, że jestem gotowy i rozmowy doszły do końca - dodał czempion dywizji średniej.


Rywal Khalidova - Roberto Soldić jest uważany za jednego z najniebezpieczniejszych zawodników w Europie. Już w pierwszym starciu dla KSW, 22-letni ówcześnie Chorwat, zmierzył się z Borysem Mańkowskim i zupełnie zdemolował panującego mistrza. Mimo ogromnych umiejętności, chorwacki czempion ma wiele szacunku do Khalidova.


- Roberto Soldić chce stoczyć walkę w mojej wadze i po to właśnie walczy o pas. Nie chciałbym robić 77 kilogramów, bo to za duża różnica. On wyraził chęć, kilkukrotnie pytał o tę walkę. Z szacunkiem i w sportowy sposób poprosił o walkę. Nie musiał prosić, bo widząc jak mu idzie, wiedziałem że dojdzie do tej walki. Dla mnie to wielki zaszczyt i cieszę się, że mogę się wciąż bić z mistrzami - wyjaśnił Khalidov.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie