El. MŚ 2022: Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie. Wkrótce będzie w komplecie

Piłka nożna
El. MŚ 2022: Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie. Wkrótce będzie w komplecie
fot. Cyfrasport
Robert Lewandowski (z lewej) i Paulo Sousa w rozmowie podczas treningu reprezentacji Polski.

Piłkarze reprezentacji Polski rozpoczęli przygotowania do meczów eliminacji mistrzostw świata z San Marino i Albanią. W Warszawie jest już większość zawodników, pozostali mają dotrzeć do obiadu. O godz. 17 biało-czerwoni przeprowadzą pierwszy trening.

- Nie ma jeszcze około dziesięciu zawodników. Zostało troszkę czasu do końca zbiórki, do obiadu spodziewamy się już wszystkich. Nikt nie zgłaszał potrzeby późniejszego przyjazdu, zresztą wczoraj piłkarze mieli dzień wolny na załatwienie różnych spraw - powiedział team menedżer reprezentacji i rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Polsko-polska wojna o Paulo Sousę"

 

Dotychczas zgrupowania kadry zaczynały się z reguły w poniedziałki, ale tym razem piłkarze dostali więcej czasu po ligowym weekendzie. Już w poniedziałek trener Paulo Sousa potwierdził, że w meczach z San Marino i Albanią nie wystąpią kontuzjowani Maciej Rybus i Arkadiusz Reca, a z powodów osobistych Nicola Zalewski.

 

Decyzja w sprawie Bartłomieja Drągowskiego miała zapaść po badaniach. We wtorkowe przedpołudnie ogłoszono, że bramkarza Fiorentiny zastąpi Radosław Majecki z AS Monaco. - Innych dodatkowych powołań nie przewidujemy. Nikt obecnie nie zgłasza kontuzji i mamy nadzieję, że tak pozostanie do końca zgrupowania - dodał Kwiatkowski.

 

Pierwszy trening kadrowicze rozpoczną o godz. 17 na bocznym boisku Legii. Zmieniły się nieco kwestie dotyczące obostrzeń wynikających z pandemii koronawirusa. Piłkarze zaszczepieni nie będą musieli już przechodzić obowiązkowych testów przed meczami. Aby wejść do tzw. strefy jeden, czyli np. do szatni i na boisko, zawodnik musi mieć jeden z trzech dokumentów - certyfikat pełnego zaszczepienia, certyfikat ozdrowieńca lub ważny test potwierdzający wynik negatywny.

 

W grupie I eliminacji do przyszłorocznego mundialu w Katarze Polacy po sześciu kolejkach zajmują trzecie miejsce z 11 punktami. Prowadzi Anglia - 16, a druga jest Albania - 12. Biało-czerwoni jako jedyni grali dotychczas dwukrotnie z Anglikami (1:2 na wyjeździe i 1:1 u siebie).

 

Mecz z ostatnim w światowym rankingu San Marino (210. miejsce) odbędzie się w sobotę w Warszawie. Wówczas nastąpi oficjalne pożegnanie z kadrą bramkarza Łukasza Fabiańskiego. Natomiast z Albanią biało-czerwoni zmierzą się trzy dni później w Tiranie.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie