Robert Lewandowski ruszył z nowym biznesem! Współpracuje z jednym z najbogatszych Polaków

Piłka nożna
Robert Lewandowski ruszył z nowym biznesem! Współpracuje z jednym z najbogatszych Polaków
fot. PAP
Robert Lewandowski otworzył nowy biznes.

Restauracja Nine's jest nowym punktem na mapie Browarów Warszawskich. Jak się okazuje jej współudziałowcem jest kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium będzie współpracował z jednym z najbogatszych Polaków Jerzym Krzanowskim oraz menedżerem z branży gastronomicznej Jackiem Trybuchowskim.

Restauracja znajduje się na warszawskiej Woli, a konkretnie przy ul. Grzybowskiej 56. Jest to teren dawnych Browarów Warszawskich - obecnie przestrzeni rewitalizowanej.

 

- Robert był w naszym lokalu w poniedziałek. Spotkał się z pracownikami, zobaczył, jak się obiekt prezentuje tuż przed oddaniem do użytku. Pomysł, aby ta restauracja powstała, zawiązał się ponad trzy lata temu. O wystrój wnętrz zadbało 370Studio. My, wszyscy trzej współudziałowcy, też ze sobą na temat wystroju lokalu rozmawialiśmy i każdy miał udział w jego tworzeniu. Robert przekazywał nam swoje uwagi i wskazówki - powiedział Trybuchowski.

 

- Cały lokal usytuowany jest na czterech poziomach. Na poziomie minus jeden mieści się Sports Bar. Na kolejnych dwóch restauracja i na ostatnim - czwartym - tak zwana Strefa Kibica, gdzie są trybuny sportowe. Będziemy tam transmitować wydarzenia sportowe m.in. z udziałem Roberta, ale nie tylko. Z trybun nie będzie jeszcze można najprawdopodobniej oglądać meczu Polski z San Marino, ale w barze i w restauracji jak najbardziej - dodał.

 

W nowo otwartym lokalu mieści się wiele pamiątek. Są te związane z Robertem Lewandowskim, ale także z wieloma innymi wybitnymi polskimi sportowcami.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ewa Pajor poważnie kontuzjowana!

 

- Są na przykład buty Roberta, w których zdobył w ubiegłym sezonie 41. bramkę w Bundeslidze przeciwko Augsburgowi, poprawiając rekord należący jeszcze wtedy do Gerda Muellera. Jest koszulka, w której strzelił cztery gole Realowi Madryt w barwach Borussii Dortmund. Są buty i strój, w których medale zdobywała Irena Szewińska, podarował nam je w ubiegłym tygodniu mąż pani Ireny, pan Janusz - poinformował.

 

W lokalu można zobaczyć również dwa złote medale naszych siatkarzy z mistrzostw świata z 2014 roku, są także narty Kamila Stocha, na których wywalczył tytuł mistrza olimpijskiego. W ubiegły piątek trafiła tam również kopia statuetki Kazimierza Górskiego z Muzeum Sportu w Warszawie.

 

Jak zapowiada partner biznesowy Lewandowskiego, nowych i cennych pamiątek będzie wciąż przybywać. Marzeniem współudziałowców jest, aby część z nich była licytowana.

 

- Chcemy je licytować na cel charytatywny. Wiemy już na jaki, ale póki co nie chcemy tego zdradzać. Pierwszą licytację planujemy na styczeń. Chcemy, aby te pamiątki rotowały, żeby co roku mogły do nas trafiać kolejne. Mamy plan, aby to były pamiątki przede wszystkich polskich sportowców - powiedział Trybuchowski.

 

W poniedziałek otwarto już Sports Bar, na wtorek zaplanowano otwarcie restauracji Nine's. Uroczysty event z udziałem Roberta Lewandowskiego i zaproszonych gości planowany jest na listopad.

 

Czytaj więcej na Interia.pl.

Interia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie