Paulo Sousa zabrał głos ws. nieobecności Sebastiana Szymańskiego w kadrze. "Na tej pozycji korzystamy z innych piłkarzy"

Piłka nożna
Paulo Sousa zabrał głos ws. nieobecności Sebastiana Szymańskiego w kadrze. "Na tej pozycji korzystamy z innych piłkarzy"
fot. Cyfrasport
Sebastian Szymański w barwach Dinama Moskwa.

Sebastian Szymański jest jednym z największych nieobecnych w kadrze reprezentacji Polski na mecze z San Marino i Albanią w el. MŚ 2022. Paulo Sousa na konferencji prasowej tłumaczył, dlaczego nie powołał tego zawodnika.

Mimo, że 22-letni pomocnik Dinama Moskwa świetnie radzi sobie w klubie, jest pomijany przez Sousę. Utalentowany zawodnik w tym sezonie w lidze rosyjskiej strzelił trzy gole oraz zanotował taką samą liczbę asyst w dziesięciu występach. Mimo znakomitej formy, Szymański jest pomijany przez selekcjonera naszej reprezentacji. Sousa opowiedział o powodach swojej decyzji.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Polsko-polska wojna o Paulo Sousę"

 

- Szymański był powołany na pierwsze mecze tych eliminacji. Przy kolejny powołaniu miał kontuzję. Doznał poważnego zapalenia. Poprosił nas, żeby mógł się zregenerować i odpocząć, bo gra w klubie w rytmie cotygodniowym. W Dinamie Sebastian gra w środku pola, z kolei my chcieliśmy wykorzystać go na nieco innej pozycji. Jest to utalentowany zawodnik, ale na środku korzystamy z innych zawodników - wyjaśnił portugalski trener.

 

Szymański do tej pory wystąpił w 11 meczach w reprezentacji Polski, w których strzelił jednego gola oraz zanotował taką samą liczbę asyst. Klub ze stolicy Moskwy zapłacił za niego Legii Warszawa 5,5 mln euro latem 2019 roku.

 

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie