Kazimierz Górski zostanie oficjalnym patronem PGE Narodowego w Warszawie

Piłka nożna
Kazimierz Górski zostanie oficjalnym patronem PGE Narodowego w Warszawie
fot. Cyfrasport
Wybitny trener Kazimierz Górski zostanie oficjalnym patronem PGE Narodowego w Warszawie.

Wybitny trener Kazimierz Górski zostanie oficjalnym patronem PGE Narodowego w Warszawie. Uroczystość odbędzie się w niedzielę podczas "Święta Piłki Nożnej" na stołecznym stadionie.

- W 2014 roku przed stadionem pojawił się pomnik, który przypomina wchodzącym na PGE Narodowy o niesłychanej historii Kazimierza Górskiego. Z kolei w tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin trenera. Dlatego też wspólnie ze sponsorem tytularnym areny PGE Polską Grupą Energetyczną postanowiliśmy na stałe połączyć stadion z legendą polskiej piłki nożnej. Upamiętniając w ten sposób Kazimierza Górskiego podejmujemy wyzwanie popularyzowania etosu, który reprezentował zarówno na boisku, jak i w życiu prywatnym - powiedział prezes zarządu operatora PGE Narodowego Włodzimierz Dola, cytowany w komunikacie.

 

ZOBACZ TAKŻETrening kadry bez kilku piłkarzy

 

Urodzony 2 marca 1921 roku we Lwowie Górski właśnie tam rozpoczął przygodę z piłką nożną. W 1952 roku ukończył kurs trenerski w krakowskiej Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego, by po zakończeniu kariery zawodniczej zająć się pracą szkoleniową. Trenerem pierwszej reprezentacji Polski został w 1971 roku, a w 1974 Biało-Czerwoni zajęli trzecie miejsce w mistrzostwach świata; Grzegorz Lato został królem strzelców.

 

W niedzielę w meczu pokazowym wystąpią reprezentacje kadrowiczów Jerzego Engela oraz przedstawicieli parlamentu.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Gruzja - Grecja. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie