ME w kolarstwie torowym: Bez polskich medali ostatniego dnia

Reprezentanci Polski w kolarstwie torowym nie powiększyli medalowego dorobku ostatniego dnia mistrzostw Europy w szwajcarskim Grenchen. Imprezę zakończyli z czterem - złotym i trzema brązowymi.

Najbliżej podium w sobotę był Patryk Rajkowski. Brązowy medalista na 1 km ze startu zatrzymanego oraz w sprincie drużynowym zajął piąte miejsce w finale keirinu. W wyścigach o lokaty 7-12 wystąpili Daniel Rochna (8.) oraz Marlena Karwacka (10.). Urszula Łoś (13.) odpadła w repasażach.

W madisonie kobiet Wiktoria Pikulik i Nikol Płosaj zdobyły osiem punktów i zajęły siódme miejsce. Triumfowały Brytyjki Katie Archibald i Neah Evans - 63 pkt. Zmagań mężczyzn w tej konkurencji nie ukończyli Bartosz Rudyk i triumfator piątkowego omnium Alan Banaszek. Złoty medal wywalczyli Holendrzy Yoeri Havik i Jan Willem van Schip.

Rajkowski wywalczył we wtorek brąz w sprincie drużynowym wspólnie z Rochną, Mateuszem Rudykiem i Maciejem Bieleckim. Tego samego dnia na najniższym stopniu podium stanęła również Daria Pikulik w konkurencji scratch.