Pekin 2022: 8:1! Świetny występ polskich hokeistek

Polskie hokeistki pokonały w piątek Meksykanki 8:1 (5:0, 1:1, 2:0) w drugim swoim meczu rozgrywanego w Bytomiu turnieju eliminacyjnego do igrzysk olimpijskich w Pekinie (2022).

W rozegranym wcześniej, piątkowym spotkaniu turnieju Holandia pokonała Turcję 23:0. W czwartek - w pierwszym dniu zawodów - "Pomarańczowe" pokonały Meksyk 7:1, zaś Turcja przegrała z Polską 0:12.

Zgodnie z przewidywaniami biało-czerwone - dopingowane przez ok. 500 osób - nie miały problemów z odniesieniem zwycięstwa. W pierwszej tercji podopieczne Ivana Bednara świetnie rozgrywały przewagi i trzy razy zdobyły bramki gdy na ławce kar była jedna z zawodniczek z Meksyku.

W drugiej tercji Polki nie atakowały już z takim animuszem i tylko raz trafiły do bramki rywalek. Gdy wydawało się, że po 40 minutach będzie 6:0, w tercję obronną zawodniczek Bednara wjechała z krążkiem Giovanna Rojas. Co prawda nie zdołała pokonać Martyny Sass, ale uczyniła to, wspomagająca ją w tym ataku, Claudia Tellez.

W ostatniej odsłonie padły dwie bramki i mecz zakończył się wynikiem 8:1.

W światowym rankingu IIHF (Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie) Polki zostały sklasyfikowane przed turniejem na 19. miejscu. Holenderki są 18., Meksykanki - 26., a Turczynki - 28.

Występ na igrzyskach w Pekinie zapewnionych ma sześć najlepszych drużyn rankingu (USA, Kanada, Finlandia, Rosyjski Komitet Olimpijski, Szwajcaria, Japonia) oraz ekipa gospodarzy. Do tej siódemki dołączy trzech zwycięzców kwalifikacji.

Sobota będzie dniem przerwy w turnieju, zaś w niedzielę zagrają: Polska – Holandia (godz. 12.15), Turcja – Meksyk (16.15).

Polska - Meksyk 8:1 (5:0, 1:1, 2:0)

Bramki: Joanna Strzelecka 4, Wiktoria Sikorska 6, Kamila Wieczorek 8, 45, Ewelina Czarnecka 9, Klaudia Chrapek 16, 52, Magdalena Łąpieś 38 - Claudia Tellez 40