PKO BP Ekstraklasa: Wisła Kraków wygrała z Glinikiem w jubileuszowym meczu

Trener Adrian Gula dał szansę pokazania się kilku zawodnikom.

Piłkarze Wisły Kraków, wykorzystując przerwę w rozgrywkach ekstraklasy na mecze reprezentacji, rozegrali towarzyskie spotkanie w Gorlicach z IV-ligowym Glinikiem, który świętował jubileusz 100-lecia powstania. "Biała Gwiazda" wygrała 6:0 (2:0).

Bramki zdobyli: Krystian Wachowiak (43, 46, 81), Michal Skvarka (41), Serafin Szota (52), Przemysław Zdybowicz (85).

Trener Adrian Gula dał szansę pokazania się kilku zawodnikom, którzy rzadko grali w meczach ekstraklasy. Zabrakło kadrowiczów oraz kontuzjowanych, w tym Aschrafa El Mahdiouiego. Holenderski pomocnik w poprzednim spotkaniu z Piastem Gliwcie zwichnął bark i czeka go miesięczna przerwa.

W pierwszej połowie na boisku pojawił się Alan Uryga. Był to jego pierwszy występ po powrocie do "Białej Gwiazdy" z Wisły Płock. Tuż przed rozpoczęciem przygotowań do obecnego sezonu Uryga złamał kość śródstopia i przechodził rehabilitację.

Wisła zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów. W najbliższym ligowym meczu zagra w sobotę w Zabrzu z Górnikiem.