WTA w Indian Wells: Emma Raducanu odpadła w 2. rundzie. Triumfatorka US Open przegrała w dwóch setach

Triumfatorka wielkoszlemowego US Open Emma Raducanu odpadła w drugiej rundzie turnieju rangi WTA 1000 w kalifornijskim Indian Wells.

Triumfatorka wielkoszlemowego US Open Emma Raducanu odpadła w drugiej rundzie turnieju rangi WTA 1000 w kalifornijskim Indian Wells. Brytyjska tenisistka przegrała z Białorusinką Aliaksandrą Sasnowicz 2:6, 4:6.

Zajmująca 22. miejsce w rankingu światowym 18-letnia Raducanu w pierwszej rundzie miała wolny los, a w kolejnej spotkała się z dużo bardziej doświadczoną, choć plasującą się dopiero na 100. pozycji Sasnowicz.

Lepsza okazała się Białorusinka i to ona zagra teraz z 17. na liście WTA Simoną Halep. Rumunka wygrała z Ukrainką Martą Kostiuk 7:6 (7-2), 6:1. Miesiąc temu Raducanu sensacyjnie zwyciężyła w nowojorskim US Open, a występ w Indian Wells był jej pierwszym od tego sukcesu.

Do trzeciej rundy (1/16 finału) awansowała też m.in. Iga Świątek. Rozstawiona z "dwójką" Polka pokonała Chorwatkę Petrę Martic 6:1, 6:3. Jej kolejną rywalką będzie Rosjanka Weronika Kudermietowa.

Natomiast Magda Linette z powodu kontuzji kostki skreczowała w drugim secie meczu z Białorusinką Wiktorią Azarenką i odpadła w drugiej rundzie. Polka, która w pierwszej partii prowadziła 5:2, zrezygnowała z gry przy stanie 5:7, 0:3.