Liga Narodów: Francja ograła Hiszpanię w finale

Liga Narodów: Francja ograła w finale Hiszpanię.

Reprezentacja Francji wygrała z Hiszpanią w finale Ligi Narodów. Trójkolorowi triumfowali 2:1, choć przegrywali 0:1 po trafieniu Mikela Oyarzabala.

Pierwsza połowa nie należała do szczególnie emocjonujących. Obie drużyny badały się wzajemnie i sprawdzały swoje możliwości tego dnia. Akcja rozkręciła się po przerwie, w której zobaczyliśmy trzy gole.

Strzelanie rozpoczęli Hiszpanie - Oyarzabal wykorzystał podanie z głębi pola, bez problemu poradził sobie z Dayotem Upamecano i pokonał Hugo Llorisa w 64. minucie. Chwilę wcześniej Francuzi byli o krok od wyjścia na prowadzenie, jednak piłka po strzale Theo Hernandeza zatrzymała się na poprzeczce.

Co nie udało się obrońcy Milanu, dwie minuty po golu dla Hiszpanii wyszło Karimowi Benzemie. Napastnik Realu Madryt kapitalnie przymierzył z narożnika pola karnego i doprowadził do remisu. W 80. minucie było już 2:1 dla Francuzów. Tym razem na listę strzelców wpisał się drugi z napastników - Kylian Mbappe. Choć Hiszpanie dążyli do wyrównania i Lloris miał sporo pracy, ostatecznie gol zawodnika PSG zapewnił Francji triumf w tegorocznej edycji Ligi Narodów.

Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Włoch, pokonując 2:1 Belgię.

Hiszpania - Francja 1:2 (0:0)
Bramki: Oyarzabal 64 - Benzema 66, Mbappe 80

Hiszpania: Unai Simon - Cesar Azpilicueta, Aymeric Laporte, Eric Garcia, Marcos Alonso - Gavi (75. Koke), Sergio Busquets, Rodri (84. Pablo Fornals) - Ferran Torres (84. Mikel Merino), Pablo Sarabia (61. Yeremi Pino), Mikel Oyarzabal

Francja: Hugo Lloris - Jules Kounde, Raphael Varane (43. Dayot Upamecano), Presnel Kimpembe - Benjamin Pavard (79. Leo Dubois), Paul Pogba, Aurelien Tchouameni, Theo Hernandez - Antoine Griezmann (90+2. Jordan Veretout) - Karim Benzema, Kylian Mbappe