Pekin 2022: Grecki alpejczyk rozpocznie sztafetę z ogniem olimpijskim

Zimowe
Pekin 2022: Grecki alpejczyk rozpocznie sztafetę z ogniem olimpijskim
fot. PAP/EPA
Grecki narciarz alpejski Ioannis Antoniou będzie pierwszym sportowcem, który poniesie ogień olimpijski w sztafecie przed igrzyskami Pekin 2022.

Grecki narciarz alpejski Ioannis Antoniou będzie pierwszym sportowcem, który poniesie ogień olimpijski w sztafecie przed igrzyskami Pekin 2022 - poinformował Grecki Komitet Olimpijski. Ceremonia wzniecenia ognia w starożytnej Olimpii ma się odbyć w południe 18 października.

26-letni Antoniou brał udział w rywalizacji olimpijskiej w Pjongczangu w slalomie gigancie. Po raz drugi dostąpi zaszczytu niesienia ognia w starożytnej Olimpii - po raz pierwszy był członkiem sztafety jako nastolatek przed igrzyskami w Soczi (2014).

 

ZOBACZ TAKŻE: Sztangistka Bojanka Kostowa ponownie zdyskwalifikowana za doping

 

W uroczystości w Olimpii mają wziąć udział prezydent Grecji, pierwsza kobieta sprawująca ten urząd, Ekaterini Sakellaropoulou oraz przewodniczący MKOl Thomas Bach. Ze względu na bezpieczeństwo publiczne i ograniczenia związane z pandemią COVID-19 organizatorzy nie przewidują tradycyjnej sztafety z ogniem po terytorium Grecji. Ogień zostanie przywieziony do Aten i dotrze wieczorem na Akropol.

 

Ceremonia jego przekazania chińskiej delegacji odbędzie się 19 października na Stadionie Panateńskim (Panathinaiko Stadio). Obiekt został zbudowany w IV wieku p.n.e., a zrekonstruowany na pierwsze igrzyska ery nowożytnej w 1896 r.

 

Ogień na stadionie w stolicy poniesie biegaczka narciarska Paraskevi Ladopoulou, która w listopadzie będzie obchodzić 42. urodziny i zamierza wystartować w Pekinie.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie