Daniele Lupo i Paolo Nicolai nie zagrają już razem

Siatkówka
Daniele Lupo i Paolo Nicolai nie zagrają już razem
fot. PAP
Daniele Lupo i Paolo Nicolai nie zagrają już razem.

Daniele Lupo i Paolo Nicolai nie będą już występować w parze w turniejach siatkówki plażowej - poinformowali sami zawodnicy. Włosi występowali w parze przez ostatnie 10 lat, sięgając po liczne sukcesy.

"Po 10 latach wspólnej gry, 105 turniejach międzynarodowych, medalu olimpijskim, trzech tytułach kontynentalnych, trzech tytułach krajowych, 22 miejscach na podium w światowym tourze, ścieżki Lupo i Nicolaia rozdzielają się" - napisał profil włoskiej federacji siatkarskiej, wymieniając sukcesy Włochów i informując o tym, że nie zagrają już więcej razem.

 

 

Jak przyznał Nicolai, podjęcie tej decyzji nie było łatwe, ale obaj szukają motywacji i potrzeby spróbowania czegoś nowego w swoich karierach.

 

- Podjęcie tej decyzji nie było łatwe, ale jak w przypadku każdej szanującej się współpracy, po wielu latach spędzonych razem poczuliśmy potrzebę spróbowania czegoś nowego. Jest to tylko i wyłącznie kwestia motywacji w celu osiągnięcia jeszcze lepszych wyników, jeśli to w ogóle możliwe. Szacunek i przyjaźń z Daniele niezmiennie pozostaną - powiedział Nicolai.

Nicolai i Lupo podczas igrzysk olimpijskich w 2016 roku w Rio de Janeiro sięgnęli po srebrny medal. 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie