Media: Grzegorz Wagner kandydatem na selekcjonera polskich siatkarek

Siatkówka
Media: Grzegorz Wagner kandydatem na selekcjonera polskich siatkarek
fot. Cyfrasport
Kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski?

Posada selekcjonera polskich siatkarek cieszy się dużym zainteresowaniem. Jak ostatnio poinformowano, zgłosiło się ponad dziesięciu kandydatów. Jednym z nich ma być Polak. Wiadomo, o kogo chodzi.

- W tej chwili mamy ponad dziesięciu kandydatów, a wiem, że to na pewno jeszcze nie koniec. Nazwisk nie wolno mi zdradzić, ale zapewniam, że "jest w kim wybierać". Mogę natomiast powiedzieć, że niedawno zgłosił się też pierwszy polski szkoleniowiec - powiedziała PAP Aleksandra Jagieło, wielokrotna reprezentantka Polski, która stoi na czele grupy roboczej, mającej rekomendować kandydata na selekcjonera kadry siatkarek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polskie siatkarki ósmą drużyną MŚ

 

Kto jest tym polskim trenerem? Według "Przeglądu Sportowego", chodzi o Grzegorza Wagnera. Sam zainteresowany, który dawno nie pracował w roli szkoleniowca, nie chciał tego komentować.

 

Według nieoficjalnych informacji, na liście potencjalnych następców Jacka Nawrockiego dominują Włosi. Wśród nich znaleźli się m.in. Stefano Lavarini (Igor Gorgonzola Novara), Massimo Barbolini (Savino Del Bene Scandicci), Daniele Santarelli (Imoco Volley Conegliano), Giuseppe Cuccarini (obecnie bez klubu, w przeszłości pracował m.in. w Grupie Azoty Chemiku Police i ŁKS Commercecon Łódź). W gronie kandydatów są także były selekcjoner męskiej kadry Stephane Antiga (Developres Bella Dolina Rzeszów) i były szkoleniowiec Chemika Police Ferhat Akbas (Eczacibasi Stambuł).

 

Grzegorz Wagner jest synem legendarnego trenera Huberta Wagnera. Jako siatkarz był rozgrywającym i występował m.in. w Legii Warszawa, Hutnika Kraków, BBTS Bielsko-Biała czy AZS Częstochowa. W latach 1985-2002 grał w reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem. Prowadził m.in. AZS Częstochowa, BKS Aluprof Bielsko-Biała i kadrę kadetek. Od kilku lat pełni funkcję dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku.

 

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie