MŚ 2022 w siatkówce kobiet: Dwa mecze otwarcia na stadionie piłkarskim?

Siatkówka
MŚ 2022 w siatkówce kobiet: Dwa mecze otwarcia na stadionie piłkarskim?
Fot. CyfraSport
Siatkarski mundial kobiet odbędzie się w przyszłym roku w Polsce i Holandii. 

- Od 2014 roku mieliśmy ten plan. Musimy robić duże imprezy, jedną po drugiej. Mistrzostwa świata w 2022 roku były w naszych planach dużo wcześniej - powiedział w magazynie #7strefa członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkówki Mirosław Przedpełski.

Siatkarski mundial kobiet odbędzie się w przyszłym roku w Polsce i Holandii. 

 

- Mamy gwarancję premiera, który oficjalnie ogłosił, że jest zabezpieczona kwota na zapłatę licencji - mówił były prezes PZPS. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Świderski musi przejść operację 

 

Przedpełski zdradził również, jak prawdopodobnie będzie wyglądało uroczyste otwarcie imprezy. Wiele wskazuje na to, że Holendrzy zastosują podobne rozwiązanie do tego, jakie zaproponowali Polacy przy okazji MŚ mężczyzn w 2014 roku. 

 

- W Holandii będzie mecz otwarcia. Holendrzy postanowili skopiować nasz pomysł z grą na stadionie. Gramy na stadionie futbolowym w Arnhem. To jest dość nowoczesny stadion i oni planują tam zbudować dwa boiska i rozgrywać dwa mecze - tłumaczył. 

 

Ponadto podkreślił, że pomysł jest wciąż na etapie dogadywania. Co ciekawe, na stadionie w Arnhem wystąpić miałyby również Polki. 

 

-To jest nasz wspólny pomysł z Holendrami. Spróbujemy to zrobić, ale to nie jest do końca dograne. Nazywamy to tzw. "polski mecz na otwarcie", czyli Holenderki i Polki będą grały swoje mecze na otwarciu - zaznaczył. 

 

Cała rozmowa w magazynie #7strefa w poniższym materiale wideo. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie