Rajd Hiszpanii: Kajetan Kajetanowicz w walce na ułamki sekund

Moto
Rajd Hiszpanii: Kajetan Kajetanowicz w walce na ułamki sekund
Fot. materiały prasowe
Rajd Hiszpanii 2021: Kajetanowicz w walce na ułamki sekund.

Dobiegł końca długi, mierzący ponad 112 kilometrów pierwszy etap Rajdu Hiszpanii. Na trasach jedenastej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata rywalizują Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, dopingowani przez tłumy kibiców z różnych krajów, w tym także przez wielu fanów z Polski. Reprezentanci LOTOS Rally Team prawie wszystkie odcinki dnia ukończyli na podium, ostatecznie plasując się na trzeciej pozycji w swojej kategorii, tylko 0,3 sekundy za hiszpańskim duetem López/Rozada!

Popołudniowa pętla rozegrana została na tych samych trzech odcinkach specjalnych. W wielu miejscach czekały jednak pułapki: po pierwszym przejeździe załogi naniosły sporo kamieni i piachu, który znacznie wpływał na przyczepność. W takiej sytuacji zadanie ułatwiają tzw. załogi szpiegowskie, które wjeżdżają na odcinki tuż przed startem zawodników, by odnaleźć zagrożenia i przekazać im informacje. Jednak zgodnie z regulaminem z ich pomocy mogą korzystać tylko załogi fabryczne (WRC i WRC2), co powoduje, że załogi WRC3 mają utrudnione zadanie. Pomimo tego wielokrotnie pokazują, że mogą walczyć z fabrycznymi konkurentami, często prezentując nawet lepsze tempo.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rajdowe MŚ: Trzynaście rund w kalendarzu sezonu 2022

 

Dla Kajetanowicza i Szczepaniaka popołudnie ułożyło się bardzo dobrze. Załoga LOTOS Rally Team uzyskała raz trzeci i dwukrotnie drugi rezultat, kończąc dzień na trzeciej pozycji. Przed Polakami jeszcze jedenaście odcinków specjalnych, na których powalczą o zwycięstwo.

 

– To był szybki, ekscytujący i udany dzień. Mamy w tej chwili fińsko-hiszpańsko-polskie podium, ale zrobimy wszystko, by jutro zmienić tę kolejność. Walka między nami toczy się na ułamki sekund, co daje dużo frajdy i satysfakcji, jednocześnie wymaga od nas stałego utrzymywania maksymalnej koncentracji. W przeciwieństwie do rajdu szutrowego, gdzie tej przyczepności jest mniej, na asfalcie wszystko dzieje się zdecydowanie szybciej. Mamy niezłe tempo, jedzie nam się dobrze. Mam nadzieję, że jutro i w niedzielę będzie tak samo. Z uśmiechem na twarzy będziemy dalej robić swoje – mówi Kajetan Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team.

 

Sobota będzie najdłuższym etapem rajdu, liczącym ponad 117 kilometrów. Złożą się na niego dwukrotnie pokonywane odcinki Savallà (14,08 km) Querol – Les Pobles (19,17 km), El Montmell (24,40 km) oraz kończący dzień, 2-kilometrowy oes Salou.

 

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

 

Rajd Hiszpanii 2021, nieoficjalna klasyfikacja WRC 3 po OS 6:

 

1. Lindholm/Hämäläinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) 1:05:22,8 s
2. López/Rozada (Hiszpania, , Škoda Fabia Rally2 evo) +14,9 s
3. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +15,2 s
4. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +40,6 s
5. J. Solans/Sanjuan de Eusebio (Hiszpania, Citroën C3 Rally2) +59,4 s
6. Stříteský/Hovorka (Czechy, Škoda Fabia Rally2 evo) +1:06,0 s
7. McErlean/Fulton (Irlandia, Hyundai i20 Rally2) +1:36,0 s
8. Kremer/Kremer (Niemcy, Citroën C3 Rally2) +3:02,9 s
9. Simpson/Gibson (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +3:52,0 s
10. Heikkilä/Luhtinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +3:57,1 s

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie