FEN 36: Fight Night Szczecin. Wyniki i skróty walk (WIDEO)

Sporty walki
FEN 36: Fight Night Szczecin. Wyniki i skróty walk (WIDEO)
Fot. Polsat Sport
FEN 36: Fight Night Szczecin. Wyniki i skróty walk (WIDEO).

Mateusz Rębecki (13-1, 8 KO, 4 SUB) obronił tytuł mistrza FEN w kategorii lekkiej. "Chińczyk" potrzebował zaledwie kilkunastu sekund na znokautowanie Felipe Maii (10-6, 2 KO, 8 SUB). Z kolei Marcin Wójcik (14-8, 7 KO, 5 SUB) stracił swój tytuł na rzecz Brazylijczyka Edera de Souzy (19-7, 7 KO, 10 SUB). Sprawdźcie wyniki i skróty walk gali FEN 36.

Wyniki walk: 

 

70,3 kg: Mateusz Rębecki (13-1, 8 KO, 4 SUB) pokonał Felipe Maię (10-6, 2 KO, 8 SUB) przez TKO (ciosy w stójce i parterze) w pierwszej rundzie – walka o pas mistrzowski FEN w kategorii lekkiej

93 kg: Eder De Souza (19-7, 7 KO, 10 SUB) pokonał Marcina Wójcika (14-8, 7 KO, 5 SUB) przez techniczne poddanie (duszenie brabo) w drugiej rundzie - walka o pas mistrzowski FEN w kategorii półciężkiej 

93 kg: Bartosz Szewczyk (3-0, 2 KO, 1 SUB) pokonał Michała Piwowarskiego (5-3, 1 KO, 4 SUB) przez TKO (ciosy w stójce i parterze) w pierwszej rundzie. 

83,9 kg: Krystian Bielski (8-3, 3 KO, 1 SUB) pokonał Piotra Walawskiego (9-8, 2 KO, 3 SUB) przez nokaut (cios na wątrobę) w drugiej rundzie. 

70,3 kg: Wojciech Kawa (3-1, 1 KO) pokonał Denisa Zarównego (1-1) jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 29-27). 

93 kg: Kamil Wojciechowski (4-0, 3 KO, 1 SUB) pokonał Łukasza Klingera (9-6, 4 KO, 4 SUB) przez TKO (prawy prosty i ciosy w parterze) w pierwszej rundzie. 

70,3 kg: Krzysztof Dobrzyński (7-4, 1 KO) pokonał Macieja Kalicińskiego (4-4-1NC, 4 KO) jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 30-27, 29-28). 

77,1 kg: Samuel Vogt (3-2, 1 KO, 2 SUB) pokonał Macieja Pacułę (2-1, 2 KO) przez poddanie (balacha) w pierwszej rundzie. 

74 kg, semi-pro: Igor Terlecki pokonał Patryka Buczkowskiego przez KO (cios na korpus) w drugiej rundzie. 

65,8 kg, semi-pro: Dominik Mazur pokonał Macieja Łapkę przez TKO (ciosy w parterze) w pierwszej rundzie.

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Gala FEN 36 dobiegła końca. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo!

Wszystko trwało zaledwie kilkanaście sekund! Błyskawiczne skończenie walki w wykonaniu Mateusza Rębeckiego, który jest coraz bliżej wymarzonego UFC! 

Nie było czego zbierać! "Chińczyk" od początku wywarł ogromną presję na rywalu. Następnie zasypał go gradem ciosów przy siatce. Po jednym z ciosów pretendent padł na matę. Kapitalny występ Rębeckiego przed własną publicznością!

16 sekund! Mateusz Rębecki nadal mistrzem kategorii lekkiej!

Pierwszy gong!

Dołączył do niego mistrz. Za moment początek walki!

Felipe Maia już w klatce!

Wielkimi krokami zbliża się walka wieczoru. Rębecki - Maia to już za kilka chwil!

Tak wyglądała walka o mistrzostwo wagi półciężkiej. Poznaliśmy w niej nowego mistrza. 

Warto obserwować Bartosza Szewczyka. Oto skrót jego walki. 

Marcin Wójcik stracił mistrzowski pas już przy pierwszej obronie mistrzowskiego tytułu. Pas pojedzie do Brazylii!

Najpierw Brazyliczyk trafił rywala mocnym ciosem, po którym Wójcik osunał się na matę. W parterze Souza najpierw przeszedł pozycję i zapiął duszenie brabo. Wójcik próbował się bronić i nie odklepał. Kiedy Polak stracił przytomność, sędzia przerwał walkę. And New!

Mamy nowego mistrza! Eder de Souza "udusił" w parterze Marcina Wójcika!

I Runda

Zawodnicy nie forsowali tempa. Souza skutecznie okopywał wykroczną nogę rywala. W końcówce rundy odważniej zaatakował Wójcik. Polak trafił łokciem i przy siatce dążył do skończenia walki. Zabrakło jednak czasu. Druga runda zapowiada się ciekawie!

Nadszedł czas na co-main event FEN 36. Kategoria półciężka i na szali pas mistrzowski. Marcin Wójcik będzie bronił tytułu w starciu z Ederem de Souzą. Pierwszy gong już niebawem!

W ten sposób Bielski znokautował Walawskiego. 

Od pierwszej sekundy walki Szewczyk ciosami prostymi ustawiał sobie rywala. Stopniowo budował swoją przewagę, aż w końcu trafił kombinacją ciosów prosto w szczękę rywala. Piwowarski padł na matę. Fenomenalny występ zawodnika Akademii Sportów Walki Wilanów! 

Bartosz Szewczyk! Co za nokaut w pierwszej rundzie!

Do końca gali zostały trzy pojedynki. Przed nami starcie Szewczyk - Piwowarski!

Zapraszamy na skrót walki Kawa - Zarówny. 

Od początku drugiej rundy Bielski konsekwentnie pracował ciosami na korpus. W ten sposób znacznie osłabiał defensywę rywala. W końcu trafił potężnym lewym, który wszedł na wątrobę. Walawski osunął się na matę. Ważna wygrana Krystiana Bielskiego!

Krystian Bielski znokautował Piotra Walawskiego w drugiej rundzie!

I Runda

W pierwszym starciu obaj zawodnicy wymieniali głównie kopnięcia i pojedyncze ciosy. Aktywniejszy był Walawski, który starał się różnicować ataki. Bielski miał problemy ze skróceniem dystansu. "Leda" skutecznie korzystał z przewagi zasięgu. 

Za moment pierwszy gong w starciu Walawski - Bielski!

Szybka wygrana Kamila Wojciechowskiego. Oto skrót. 

Zapraszamy na skrót znakomitej walki między Dobrzyńskim a Kalicińskim. 

W ten sposób Samuel Vogt poddał Macieja Pacułę balachą. 

Wojciech Kawa zwycięzcą! (29-28, 29-28, 29-27). 

Koniec trzyrundowej batalii! To było iście kick-boxerskie starcie. Panowie wymieniali ciosy i kopnięcia przez pełne 15 minut. Za chwilę sędziowie wskażą zwycięzcę!

Wojciech Kawa  - Denis Zarówny. To już za moment!

Zapraszamy zapowiedź następnej gali FEN!

Wojciechowski trafił potężnym ciosem w stójce, po którym Klinger osunął się na matę. W parterze dopełnił dzieła zniszczenia. Czwarta wygrana Wojciechowskiego w zawodowej karierze!

Kamil Wojciechowski! O tym, że zawalczy na FEN 36 dowiedział się kilka dni temu. Dziś znokautował Klingera w pierwszej rundzie!

Nie zwalniamy tempa. Czas na starcie w dywizji pójciężkiej - Kamil Wojciechowski skrzyżuje rękawice z Łukaszem Klingerem.

To była bardzo dobra walka. Czekamy na kolejne emocjonujące starcia!

(29-28, 30-27, 29-28) - jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył Krzysztof Dobrzyński!

Koniec zażartej trzyrundowej batalii! Obaj zawodnicy mieli szanse na zwycięstwo przed czasem. Pora na werdykt!

Zaczynamy kartę główną! Kaliciński vs Dobrzyński - to już teraz!

Poznaliśmy pierwszy szczegóły gali FEN 37! Michał Andryszak zmierzy się z Szymonem Bajorem w walce wieczoru. Ponadto na gali wystąpią m.in. Dominik Zadora i Cezary Oleksiejczuk. 

Trwa studio przed kartą główną gali FEN 36. 

Karta wstępna dobiegła końca. Przed nami już tylko starcia karty głównej!

Przez pewien czas Pacuła kontrolował walkę z pleców. Jego praca nie była jednak na tyle efektywna by zagrozić Vogtowi. W końcu zawodnik Berserkers Team Szczecin wkręcił się po balachę. Łokieć "Pacjenta" znalazł się poza linią bioder Vogta. Pacuła odklepał. Skuteczna balacha z pleców to coraz rzadziej spotykana technika w MMA. Tym większe brawa dla Vogta!

Kolejne skończenie przed czasem. Samuel Vogt poddał rywala balachą w pierwszej rundzie!

Szybko przechodzimy na do pierwszej zawodowej walki na FEN 36. Vogt - Pacuła już teraz!

Mocny lewy na korpus zakończył walkę w drugiej rundzie. Terlecki świetnie wykorzystał swoją przewagę zasięgu!

Igor Terlecki! Cios na wątrobę w drugiej rundzie zakończył walkę!

Pora na drugie starcie na zasadach semi-pro. Igor Terlecki - Patryk Buczkowski!

Niemal cała walka przebiegła w parterze. Mazur w końcu zajął plecy rywala i z tej pozycji okładał rywala z obu stron. Sędzia wkroczył i przerwał pojedynek. Szybkie skończenie w pierwszym starciu!

I mamy skończenie w pierwszej rundzie! Dominik Mazur zwyciężył przez TKO!

Czas na pierwszą walkę! Na zasadach semi pro zmierzą się Maciej Łapka i Dominik Mazur!

Rywalem Mateusza Rębeckiego pierwotnie miał być Aigun Akhmedov. Rosjanin wypadł jednak z karty walk kilka dni przed galą. W programie "Koloseum" prezes FEN Paweł Jóźwiak skomentował okoliczności zdarzenia. 

W co-main evencie do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa w kategorii półciężkiej stanie Marcin Wójcik. "Gigant" zmierzy się z Ederem de Souzą. 

W walce wieczoru Mateusz Rębecki po raz szósty będzie bronił mistrzowskiego tytułu. Oto co miał do powiedzenia przed galą. 

Dobry wieczór! Przed nami gala FEN 36. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie