Lech Poznań może świętować. To więcej niż zwycięstwo

Piłka nożna
Lech Poznań może świętować. To więcej niż zwycięstwo
fot. PAP
Piłkarze Lecha Poznań wygrali w Warszawie 1:0.

Nadal nie wiadomo, jakie konsekwencje dla ostatecznej walki o mistrzostwo będzie miała wygrana w Warszawie i czy Lech tego nie zaprzepaści, ale niezależnie od tego niepoliczalne w tabeli zyski Kolejorza po meczu są ogromne - napisał po szlagierze PKO Ekstraklasy dziennikarz Interii Radosław Nawrot.

Do tej pory otaczały go wątpliwości związane z tym, że chociaż gra dobrze i prowadzi w tabeli, to w decydującym momencie znów może się wywrócić i wszystko zaprzepaścić. Tak, jak przez ostatnie lata miał to w zwyczaju. Ugruntowane w kibicach przekonanie, że Lech rodziny Rutkowskich jest niewydolny i na koniec dnia zawsze rozczarowuje, nie pozwalało się cieszyć obecnymi wynikami w pełni. Trudny do pokonania był lęk, że to jednak tymczasowe, bo zawsze takie było.

 

Nadal nie wiadomo, jakie konsekwencje dla ostatecznej walki o mistrzostwo będzie miała wygrana w Warszawie i czy Lech tego nie zaprzepaści, ale niezależnie od tego niepoliczalne w tabeli zyski Kolejorza po meczu są ogromne. Znajdują się wśród nich uwiarygodnienie w swoich poczynaniach, wytrzymanie ciśnienia i meczu o wysoką stawkę, przełamanie pewnych klątw z tych związanych, ale na czoło wysuwa się jeden, niezwykle ważny zysk.

 

To radość i zadowolenie kibiców, dla których pokonanie Legii jest niezwykle ważne. Nie tylko dlatego, że się jej w Poznaniu i Wielkopolsce zwyczajnie nie lubi, chodzi również o jej hegemonię. Kibice Lecha mają po dziurki w nosie sytuacji, w której Legia z nich drwi, ogrywa ich jak chce i to na dodatek w okolicznościach, które jeszcze dobijają rywala - po golach w ostatnich minutach, ze spalonych, strzelonych przez młodzież, w meczach, w których Kolejorz prowadził i przegrać ich wcale nie musiał.

 

Czytaj więcej na Interia.pl.

Interia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Anglia - Belgia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie