Marcin Siwy opowiedział o przygotowaniach do Polsat Boxing Night 11. "Miałem wypadek na rowerze"

Sporty walki
Marcin Siwy opowiedział o przygotowaniach do Polsat Boxing Night 11. "Miałem wypadek na rowerze"
fot. Polsat Sport
Marcin Siwy podczas treningu.

Na gali Polsat Boxing Night 11 w Gliwicach Marcin Siwy (22-0, 10 KO) skrzyżuje rękawice z Igorsem Vasiljevskim (4-1, 3 KO) z Łotwy. Czy nowy nabytek grupy promotorskiej Polsat Boxing Promotions pokona bez problemu mniej doświadczonego rywala? Jakie są aspiracje pięściarza i jak układa mu się współpraca z trenerem Gabrielem Skibą? Jak przebiegały przygotowania zawodnika i jaki wpływ na nie miał niefortunny wypadek na rowerze?

Sprzedaż biletów na galę Polsat Boxing Night 11 w serwisie eBilet.pl ---> TUTAJ

 

W piątek 22 października nowy nabytek Polsat Boxing Promotions, Marcin Siwy, wystąpi na gali PBN 11 w Gliwicach. Jak podkreślił zawodnik, będzie to dla niego duże przeżycie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marcin Siwy przed galą PBN 11: Chciałbym jeszcze coś osiągnąć w boksie

 

- Pierwszy raz będę boksował na tak dużej gali. Występowałem już na różnych wydarzeniach, ale nigdy na taką skalę. Nie mogę się już doczekać - powiedział zawodnik.

 

Od jakiegoś czasu pięściarz ze Śląska trenuje pod okiem nowego szkoleniowca.

 

- W ostatnim czasie sporo poprawiłem w swoim boksie, również dzięki wskazówkom trenera. Teraz inaczej boksuję, nie wpadam i ogólnie poprawiłem się pod wieloma aspektami i dostrzegają to zarówno inni trenerzy, jak i osoby ze środowiska - dodał Siwy.

 

Rywalem Siwego będzie legitymujący się rekordem 4-1, 3 KO Igors Vasiljevs z Łotwy.

 

- Widzałem jedną walkę mojego rywala. Wiem, że jest ode mnie wyższy, ma 1,90 m wzrostu. Widziałem tylko jeden jego pojedynek, ponieważ nie ma ich wiele więcej do obejrzenia... Plan na walkę mam taki, by wyjść, zaczynać akcję lewym prostym i być może skończyć go przed czasem. Na pewno nie będę się jednak na to nastawiał - skwitował Siwy.

 

Przygotowania Siwego do gali Polsat Boxing Night 11 pokrzyżował nieco wypadek na rowerze.

 

- Robiłem trening na rowerze i samochód zajechał mi drogę... Nie zmienia to faktu, że podjąłem się tej walki i na pewno nie odpuszczę. Wyjdę gotowy na 100 procent - zapewnił jeden z bohaterów PBN.

 

O potencjale swojego podopiecznego wypowiedział się również trener zawodnika, Gabriel Skiba.

 

- Siwy ma talent, tylko trzeba zmotywować go do jeszcze cięższej pracy. Mam nadzieję, że po walce z Vasiljevsem dostanie on mocniejszego rywala, który da mu kilka "liści w kark" i zmotywuje do dalszego rozwoju - powiedział z kolei Skiba.

 

Plany Siwego sięgają jednak znacznie dalej niż walka z Łotyszem...

 

- Wiadomo, że moim marzeniem jest tytuł mistrza świata, a wcześniej mistrza Europy, ale wiadomo, muszę dojśc do tego małymi krokami - zakończył Siwy.

 

Sprzedaż biletów na galę Polsat Boxing Night 11 w serwisie eBilet.pl ---> TUTAJ

 

 

Gala Polsat Boxing Night 11 już w piątek 22 października o godzinie 20.00.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie