Tauron Liga: Dreszczowiec w Świeciu i pierwszy triumf Jokera!

Joker Świecie zapisał na swoim koncie pierwszy triumf w tym sezonie Tauron Ligi. Podopieczne trenera Bulenta Karslioglu w meczu 4. kolejki wygrały po dramatycznej walce z Energą MKS Kalisz 3:2 (25:11, 25:19, 25:27, 24:26, 15:11).

Wydawało się, że faworytkami powinny być kaliszanki, jednak pierwsza partia wcale tego nie potwierdziła. Gospodynie grały zespołowo, lepiej wyglądały w elemencie przyjęcia, co pozwoliło Paulinie Zaborowskiej prowadzić spokojnie grę. Przyniosło to efekt w postaci wysokiego prowadzenia, które udało się utrzymać do samego końca i wygrać aż 25:11.

Drugi set był bardziej wyrównany, jednak również od początku o kilka punktów lepsze były podopieczne trenera Bulenta Karslioglu. Przyjezdne zdołały doprowadzić do remisu 13:13, ale dalsza część odsłony znowu należała już do świecianek, a to poskutkowało zwycięstwem 25:19.

W partii trzeciej wyraźnie widać było, że Energa MKS Kalisz nie zamierza wyjechać ze Świecia bez punktów. Przyjezdne prowadziły już 17:10 i wszystko wskazywało na to, że bez trudu przedłużą losy spotkania. Seta udało im się wygrać, ale dopiero po morderczej walce w końcówce.

Zwycięstwo dodało skrzydeł ekipie trenera Pasińskiego. Od początku czwartej partii kaliszanki napierały mocno na swoje przeciwniczki i z akcji na akcję odskakiwały coraz mocniej. Na liderkę zespołu wyrosła Monika Gałkowska, do której wędrowało zdecydowanie najwięcej piłek. Mocno obciążona w ataku była też Ewelina Żurowska, jednak jej skuteczność była nieco niższa. Obie ekipy wymieniały się prowadzeniem i ponownie doszło do emocjonującego finiszu. Ostatecznie to przyjezdne okazały się lepsze i doprowadziły do tie-breaka.

Piąty set to gra nerwów. Przy zmianie stron świecianki prowadziły jednym punktem. Dołożyły do tego skuteczny blok, który pozwolił im po raz pierwszy w tej partii odskoczyć na dwa "oczka". Kaliszanki miały okazję doprowadzić do wyrównania 9:9, jednak szkolny błąd popełniła libero zespołu Kinga Wysokińska, nagrywając przebitą piłkę na siatkę i uniemożliwiając rozegranie Natalii Gajewskiej. W ataku myliły się także Aleksandra Dudek i bardzo dobrze prezentująca się jak dotąd Gałkowska, a to dało Jokerowi piłkę meczową. Pierwsze zwycięstwo w sezonie stało się faktem po skutecznym ataku Julii Twardowskiej.

Joker Świecie - Energa MKS Kalisz 3:2 (25:11, 25:19, 25:27, 24:26, 15:11)

Joker Świecie: Paulina Zaborowska, Natalia Skrzypkowska, Judyta Gawlak, Maria Luisa Oliveira, Julia Twardowska, Paulina Brzoska - Agata Nowak (libero) - Monika Jagła (libero), Amelia Senica, Agata Michalewicz, Joanna Sikorska, Vangeliya Rachkovska, Andressa Picussa.

Energa MKS Kalisz: Natalia Gajewksa, Ewelina Żurowska, Aleksandra Cygan, Monika Gałkowska, Emilia Mucha, Justyna Łukasik - Oliwia Bałuk (libero) - Kinga Wysokińska (libero), Oriana Miechowicz, Klara Kempfi, Karolona Drużkowska, Ewa Kwiatkowska, Aleksandra Dudek.

MVP: Julia Twardowska