Premier League: Newcastle apeluje do kibiców o... rozsądek w ubieraniu się

Piłka nożna
Premier League: Newcastle apeluje do kibiców o... rozsądek w ubieraniu się
fot. PAP
Kierownictwo klubu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Newcastle United zaapelowało do kibiców o to, aby przestali nosić imitujące arabskie nakrycia głowy i stroje wierzchnie.

Kierownictwo klubu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Newcastle United zaapelowało do kibiców o to, aby przestali nosić imitujące arabskie nakrycia głowy i stroje wierzchnie. Dwa tygodnie temu "Sroki" zostały przejęte przez fundusz inwestycyjny Public Investment Fund (PIF) z Arabii Saudyjskiej.

W oświadczeniu władze klubu wyjaśniły, że niektóre stroje widziane podczas niedzielnego meczu z Tottenhamem mogą być postrzegane jako "nieodpowiednie kulturowo". Podkreślono jednak, że nowi właściciele klubu nie są "w żaden sposób obrażeni".

 

"Newcastle United uprzejmie prosi kibiców, aby powstrzymali się od noszenia tradycyjnych arabskich ubrań lub nakryć głowy inspirowanych Bliskim Wschodem na meczach, jeśli zwykle nie nosiliby takiego stroju" - napisano w oświadczeniu skierowanym do fanów.

 

"Ubieranie się w ten sposób jest nieodpowiednie kulturowo i grozi urażeniem innych osób. Wszyscy odwiedzający klub są, jak zawsze, zachęcani do noszenia tego, co jest normą dla ich własnej kultury lub religii, odzwierciedlając szerokie i bogate wielokulturowe społeczności i grupy, z których klub z dumą czerpie swoje wsparcie" - podkreślono.

 

 

7 października Newcastle United, zajmujący aktualnie 19. miejsce w Premier League, został przejęty przez fundusz inwestycyjny Public Investment Fund (PIF) z siedzibą w Arabii Saudyjskiej.

 

PIF jest częścią konsorcjum finansowego, w skład którego wchodzą także PCP Capital Partners i RB Sports & Media.

 

W środę zwolniony został trener zespołu Steve Bruce. Umowę rozwiązano za porozumieniem stron - poinformował klub.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie