Superpuchar Polski siatkarek: Grupa Azoty Chemik Police - Developres BELLA DOLINA Rzeszów. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

O pierwsze trofeum w sezonie 2021/22 walczą mistrzynie Polski i zdobywczynie krajowego pucharu oraz druga drużyna poprzedniej kampanii Tauron Ligi. W rozgrywkach ligowych komplet punktów po czterech kolejkach mają siatkarki Developresu BELLA DOLINA Rzeszów. Z kolei Grupa Azoty Chemik Police ma na koncie jedną porażkę. Relacja na żywo z meczu Grupa Azoty Chemik Police - Developres BELLA DOLINA Rzeszów na Polsatsport.pl.

W środę w Lublinie dojdzie do dwóch meczów o siatkarskie Superpuchary Polski. Spotkają się kobiece zespoły Grupa Azoty Chemik Police i Developres Bella Dolina Rzeszów. Siatkarze zagrają po zakończeniu spotkania kobiet.

 

Panie o takie trofeum walczyły już 16 razy, a najczęściej, bo czterokrotnie triumfowała drużyna Budowlanych Łódź, która m.in. przed rokiem, właśnie w Lublinie wygrała 3:1 z Chemikiem Police. Ekipa z Pomorza Zachodniego pięć razy grała o Superpuchar, dwukrotnie zwyciężając. Dla rzeszowianek będzie to pierwszy występ w rywalizacji, której patronuje wybitny niegdyś trener Andrzej Niemczyk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szalona obrona libero Ślepska Malow Suwałki! (WIDEO)

 

W walce o Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka zmierzą się aktualne mistrzynie i wicemistrzynie Polski. Złoty zespół z Polic ma w składzie kilka nowych siatkarek, a także trenera – Jacka Nawrockiego. – Czujemy już atmosferę święta i taką pozytywną presję, ciśnienie, że tylko jeden mecz wystarcza, by zgarnąć pierwsze trofeum w nowym sezonie – podkreśla Iga Wasilewska, środkowa Grupy Azoty Chemika Police.

 

– Bardzo się cieszymy, że zagramy przy kibicach i fajnie, że po nas wyjdą na boisko panowie. Takie połączenie meczów o Superpuchar w jedno święto siatkówki to udany pomysł – dodaje Martyna Łukasik, przyjmująca Grupy Azoty Chemika.

 

W bojowych nastrojach do Lublina przybyła też ekipa Developresu BELLA DOLINA Rzeszów. – Czego się spodziewam po środowym starciu? Na pewno ciężkiego meczu, zresztą każdy z Chemikiem taki jest. Przyjechaliśmy tutaj zagrać naszą najlepsza siatkówkę i powalczyć o trofeum – mówi Stephane Antiga, trener rzeszowskiej drużyny.

 

Mecz będzie okazją do rewanżu za wielki finał TAURON Ligi poprzedniego sezonu. Będzie też towarzyszyło mu wiele dodatkowych podtekstów. Jak choćby to, że jeszcze całkiem niedawno Jacek Nawrocki był trenerem PGE Skry Bełchatów, w której jedną z kluczowych ról odgrywał przyjmujący Stephane Antiga.

 

Relacja na żywo z meczu Grupa Azoty Chemik Police - Developres BELLA DOLINA Rzeszów na Polsatsport.pl. Początek od godziny 17:30.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie