Superpuchar Polski kobiet: Developres z trofeum! Jedenaście punktów z rzędu w tie-breaku

Developres Bella Dolina Rzeszów zdobył Superpuchar Polski kobiet.

Developres Bella Dolina Rzeszów pokonał 3:2 Grupa Azoty Chemik Police w finałowym meczu Superpucharu Polski kobiet. Podopieczne trenera Stephana Antigi odnotowały serię aż jedenastu punktów z rzędu w tie-breaku!

Spotkanie od wysokiego prowadzenia 13:4 rozpoczęły siatkarki Developresu. Skuteczne były szczególnie skrzydłowe - Amerykanka Kara Bajema oraz Jelena Blagojević. Wysoka przewaga utrzymywała się do samego końca pierwszej partii, a losy całego seta przy stanie 24:12 rozstrzygnęła punktowym blokiem Magdalena Jurczyk.

Druga partia to ponownie spora przewaga rzeszowianek, które były wyraźnie lepsze od rywalek w każdym elemencie. Dopiero w końcówce siatkarki Chemika zagroziły podopiecznym Stephana Antigi i postraszyły przeciwniczki doprowadzając do stanu 23:21. W końcu to jednak Developres rozstrzygnął losy partii na swoją korzyść i miał już przewagę dwóch setów.

W trzecim secie zdecydowanie rozkręciły się policzanki, które od stanu 9:9 regularnie budowały swoją przewagę. Atak Martyny Czyrniańskiej sprawił, że to prowadzenie wzrosło do stanu 14:9. Taka przewaga utrzymała się aż do końca, a po ataku po bloku Brakocević triumfowała ekipa z Polic.

Czwarty set był najbardziej wyrównany. Po obu stronach skuteczne były ataki ze skrzydeł, ale to w drużynie Jacka Nawrockiego najlepiej spisywała się Martyna Łukasik, która najpierw zaatakowała w pole, a potem nabiła blok kończąc seta. To oznaczało, że czekał nas tie-break.

Tie-break to prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Najpierw od prowadzenia 6:1 rozpoczęły policzanki, aby potem odnotować serię aż jedenastu straconych punktów z rzędu. Developres miał ogromną przewagę 12:6, ale tracił ją w samej końcówce. W końcu jednak rzeszowianki przełamały się i wygrały ostatniego seta do 12. To oznaczało, że to Developres mógł świętować zdobycie Superpucharu Polski.

Developres Bella Dolina Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police 3:2 (25:12, 25:21, 21:25, 23:25, 15:12)

MVP: Bruna Honorio Marques (Developres Bella Dolina Rzeszów)