EBL: Pewne zwycięstwo Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk w Gdyni

Grupa Sierleccy Czarni nadal w świetnej formie w Energa Basket Lidze! Tym razem zespół ze Słupska pokonał na wyjeździe Asseco Arkę Gdynia 87:59.

Rewelacyjnie spotkanie rozpoczął Mikołaj Witliński - dzięki jego akcjom goście prowadzili 8:0, a po trójce Bartosza Jankowskiego było jeszcze lepiej! Po kolejnym zagraniu Witlińskiego przewaga wynosiła aż 18 punktów! Asseco Arka miała ogromne problemy ze swoim atakiem, chociaż grę “rozruszał” trochę Anthony Durham. Po 10 minutach i trafieniu Adriana Kordalskiego było 23:10. W drugiej kwarcie niezły fragment zanotował Nikola Misković, ale nie wystarczało to do efektywnego odrabiania strat. Ciągle bardzo dobrze grał Mikołaj Witliński, a swoje rzuty dokładał Jakub Musiał. Kolejne akcje Klassena i Witlińskiego sprawiły, że po pierwszej połowie było 45:22 dla Grupa Sierleccy Czarnych.

W kolejnej części meczu po trójce Lewisa Beecha przewaga wynosiła już 25 punktów. Ważnym graczem był też Jakub Musiał, który nie tylko w ataku, ale też w obronie pomagał zespołowi. Asseco Arka nadal nie była w stanie nawiązać rywalizacji z zespołem trenera Mantasa Cesnauskisa. Po efektownej akcji Kalifa Younga po 30 minutach było już 68:36. Dopiero w czwartej kwarcie gospodarze trafili swoją pierwszą trójkę - a jej autorem był Bartłomiej Wołoszyn. Sporo minut dostawał Adrian Kordalski i radził sobie całkiem nieźle, a później trójki trafiał też Błażej Kulikowski. Słupszczanie już do końca całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i ostatecznie zwyciężyli 87:59.

Asseco Arka Gdynia - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 59:87 (10:23, 12:22, 14:23, 23:19)

Asseco Arka Gdynia: Adrian Bogucki 13, Bartłomiej Wołoszyn 12, Anthony Durham 10, Novak Music 9, Adam Hrycaniuk 6, Nikola Miskovic 4, Dominik Wilczek 2, Jacobi Boykins 2, Wojciech Tomaszewski 1, Filip Dylewicz 0

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Mikołaj Witliński 19, Jakub Musiał 12, William Garrett 12, Marek Klassen 9, Beau Beech 7, Adrian Kordalski 7, Kalif Young 7, Błażej Kulikowski 6, Bartosz Jankowski 5, Dawid Słupiński 3, Przemysław Szczepanek 0