EBL: Przełamanie Polskiego Cukru Startu Lublin

Polski Cukier Start Lublin wygrał z Kingiem Szczecin.

Polski Cukier Start przełamał się w Energa Basket Lidze! Lublinianie pokonali Kinga Szczecin 75:69.

Trafienia Bryce’a Browna i Phila Fayne’a pozwoliły przyjezdnym na prowadzenie 2:7 na początku meczu. Po chwili trójki Clevelanda Melvina i Scoochie Smitha całkowicie zmieniały sytuację. Dwa podobne rzuty Mateusza Dziemby dawały już siedem punktów przewagi lublinianom. Ostatecznie jednak dzięki dobrej postawie Kacpra Młynarskiego po 10 minutach było 25:22. W drugiej kwarcie King szybko doprowadził do remisu, ale tylko na chwilę. Po serii 12:0 i kolejnej trójce Dziemby gospodarze uciekali na 13 punktów. Zespół ze Szczecina odpowiedział na to… swoją serią - 13:0! Po akcji Filipa Matczaka był już ponownie remis. Dzięki trafieniu z dystansu Melvina pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:40.

W trzeciej kwarcie nadal skuteczni byli Cleveland Melvin oraz Mateusz Dziemba, a Polski Cukier Start uciekał na dziewięć punktów. Zespół trenera Arkadiusza Miłoszewskiego długo miał problemy z rozwinięciem swojej ofensywy, chociaż starali się to zmieniać Kacper Borowski i Filip Matczak. Po 30 minutach było jednak 60:53. Drużyna ze Szczecina w kolejnej części meczu starała się ciągle być blisko. I to się w końcówce opłaciło! Po trójce Tony’ego Meiera był remis. Później swoim rzutem z dystansu odpowiedział jednak Dziemba. Ważną akcję dołożył także debiutujący Troy Barnies i to ekipa trenera Artura Gronka zwyciężyła 75:69.

Polski Cukier Start Lublin - King Szczecin 75:69 (25:23, 18:17, 17:13, 15:16)

Polski Cukier Start Lublin: Cleveland Melvin 19, Mateusz Dziemba 17, Kacper Młynarski 17, Sherron Dorsey-Walker 9, Dayshon Smith 8, Troy Barnies 5, Roman Szymański 0, Bartłomiej Pelczar 0

King Szczecin: Phil Fayne 15, Filip Matczak 14, Bryce Brown 13, Tony Meier 8, Kacper Borowski 6, Mateusz Kostrzewski 5, Andrzej Mazurczak 4, James Eads Iii 2, Zac Cuthbertson 2, Maciej Żmudzki 0