Liga Europy: SSC Napoli pokonało Legię Warszawa

Piłkarze Napoli i Legii rywalizowali w meczu Ligi Europy.

SSC Napoli pokonało 3:0 Legię Warszawa w czwartkowym meczu Ligi Europy. Liderzy Serie A trzy bramki zdobyli w drugiej połowie spotkania.

Goście odważnie weszli w spotkanie, utrzymując się przez kilka minut przy piłce i umiejętnie stosując pressing na drużynie gospodarzy. Wraz z kolejnymi minutami Napoli przejmowało inicjatywę, czego efektem były między innymi sytuacje Driesa Mertensa i Hirvinga Lozano. Jak się jednak okazało, napastnicy w obu przypadkach próbowali nieskutecznie pokonać golkipera Legii, gdyż liderzy Serie A albo strzelali niecelnie, albo świetnie interweniował Cezary Miszta.

Druga połowa, czyli dominacji Napoli ciąg dalszy i... ciąg dalszy kapitalnych parad Miszty. W 75. minucie goście ruszyli z jednym z nielicznych kontrataków, ale piłka po uderzeniu Mahira Emreliego trafiła w słupek. Niewykorzystane sytuacje lubią się jednak mścić - chwilę później dogranie Matteo Politano w pole karne wykorzystał Lorenzo Insigne, który mocnym strzałem pokonał Misztę.

Po jednej z kolejnej akcji było już 2:0 dla gospodarzy. Tym razem, po asyście Insigne, na listę strzelców wpisał się Victor Osimhen, który pojawił się na murawie po przerwie. Chwilę później swojego trafienia szukał Politano, jednak uderzył niecelnie. Co nie wyszło Włochowi wówczas, udało się w doliczonym czasie gry, kiedy pokonał Misztę strzałem z dystansu i ustalił wynik meczu na 3:0.

W drugim meczu tej grupy Leicester City pokonało na wyjeździe Spartaka Moskwa (4:3). Legia po trzech kolejkach ma na swoim koncie sześć punktów i jest liderem grupy C.

SSC Napoli - Legia Warszawa 3:0 (0:0)
Bramka: Insigne 75, Osimhen 81, Politano 90

Napoli: Alex Meret - Giovannie Di Lorenzo, Kostas Manolas (72. Matteo Politano), Kalidou Koulibaly, Juan Jesus - Andre Anguissa (57. Fabian Ruiz), Diego Demme, Ełif Elmas - Hirving Lozano (57. Victor Osimhen), Dries Mertens (72. Andrea Petagna), Lorenzo Insigne (81. Amir Rrahmani)

Legia Warszawa: Cezary Miszta – Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Maik Nawrocki – Mattias Johansson, Josue, Andre Martins (77. Ihor Charatin), Filip Mladenović – Rafael Lopes (59. Bartosz Slisz), Ernest Muci (71. Mahir Emreli), Luquinhas (71. Lirim Kastrati)