Albania - Polska. Gospodarze surowo ukarani przez zachowanie kibiców

Piłka nożna
Albania - Polska. Gospodarze surowo ukarani przez zachowanie kibiców
fot. PAP
Albańska Federacja Piłkarska została ukarana

FIFA ukarała Albańczyków za zachowanie ich kibiców podczas meczu z Polską w eliminacjach mistrzostw świata 2022. Na tamtejszą federację została nałożona grzywna. Albańscy fani nie zostaną również wpuszczeni na kolejne spotkanie swojej drużyny narodowej.

We wcześniej wspominanym meczu Albania podejmowała Polskę. Po golu Karola Świderskiego z trybuny kibiców gospodarzy w stronę Biało-Czerwonych poleciały plastikowe butelki oraz zapalniczki. Spotkanie zostało przerwane. Po kilkunastu minutach piłkarze wrócili na boisko, by dokończyć starcie. Podopieczni Paulo Sousy zwyciężyli 1:0.

 

ZOBACZ TAKŻE: Albańczycy nie wierzą w cud i ubolewają nad reakcją kibiców. "Część fanów zachowała się w sposób hańbiący"

 

Od razu po zakończeniu meczu sprawą zajęła się komisja dyscyplinarna FIFA. W związku z zachowaniem tamtejszych kibiców na Albańską Federację Piłkarską została nałożona grzywna w wysokości 150 tys. franków. Co więcej, rywale reprezentacji Polski będą musieli rozegrać swoją kolejną potyczkę w eliminacjach mistrzostw świata 2022 bez obecności swojej publiczności na trybunach. 

 

"Wyrażamy ubolewanie z powodu podjętej decyzji i podejmiemy wszelkie niezbędne środki, aby takie sytuacje, spowodowane przez niektóre osoby, nie powtórzyły się w przyszłości i nie zaszkodziły naszej drużynie narodowej" - można przeczytać w oświadczeniu Albańskiej Federacji Piłkarskiej.

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie