EBL: Czwarta wygrana PGE Spójni Stargard

Czwarte zwycięstwo PGE Spójni w obecnym sezonie Energa Basket Ligi! Stargardzianie pokonali przed własną publicznością HydroTruck Radom 80:73.

Początek spotkania układał się po myśli gości, którzy po trafieniu Michaela Moore’a prowadzili 7:3. M. in. dzięki akcjom Tomasza Śniega i Daniela Szymkiewicza PGE Spójnia odrabiała straty i zdobywała minimalną przewagę. Sytuacja jeszcze kilka razy się zmieniała, ale dzięki rzutom wolnym Pawła Dzierżaka po 10 minutach było 18:23. W drugiej kwarcie dość szybko radomianie uciekli nawet na 11 punktów po trójce Jakuba Zalewskiego. Ekipa trenera Marka Łukomskiego miała spore problemy z konstruowaniem ataku. Dopiero późniejsze indywidualne zagrania Ericka Neala poprawiły sytuację stargardzian. Po akcjach Justina Graya i Piotra Niedźwiedzkiego przegrywali już tylko punktem! Trójka Moore’a ustawiła wynik po pierwszej połowie na 37:41.

W trzeciej kwarcie Jake O’Brien i Jonas Zohore doprowadzili do remisu. Sprawy w swoje ręce brali jednak Anthony Ireland oraz Michael Moore i HydroTruck ponownie starał się kontrolować wydarzenia na parkiecie. Stargardzianie ciągle byli jednak bardzo blisko, chociaż dzięki Moore’owi to zespół trenera Marka Popiołka po 30 minutach prowadził 59:55. Kacper Młynarski na początku kolejnej części gry doprowadził do kolejnego wyrównania. Na cztery minuty przed końcem Tomasz Śnieg dawał PGE Spójni nawet minimalną przewagę. Późniejsze trójki O’Briena jeszcze ja powiększały! HydroTruck nie znalazł sposobu na odpowiedź i dzięki temu to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa 80:73.

PGE Spójnia Stargard - HydroTruck Radom 80:73 (18:23, 19:18, 18:18, 25:14)

PGE Spójnia Stargard: Jake O Brien 20, Justin Gray 14, Tomasz Śnieg 10, Daniel Szymkiewicz 9, Kacper Młynarski 9, Eric Neal 7, Jonas Zohore 4, Piotr Niedźwiedzki 4, Szymon Szmit 3, Dominik Grudziński 0

HydroTruck Radom: Mike Moore 21, Paweł Dzierżak 10, Danilo Ostojic 10, Anthony Ireland 8, Jakub Zalewski 8, Filip Kraljevic 6, Maciej Żmudzki 4, Filip Zegzuła 3, Aleksander Lewandowski 3, Daniel Wall 0