Polacy na lodzie w Las Vegas! Skate America otwiera sezon w łyżwiarstwie figurowym

Zimowe
Polacy na lodzie w Las Vegas! Skate America otwiera sezon w łyżwiarstwie figurowym
fot. PAP
Polacy na lodzie w Las Vegas! Skate America otwiera sezon w łyżwiarstwie figurowym

Dziś w nocy na dobre rozpocznie się sezon olimpijski w łyżwiarstwie figurowym. Zawody Skate America otworzą seniorską Grand Prix. Na starcie pierwszej edycji prestiżowego cyklu zobaczymy reprezentantów Polski: Natalię Kaliszek i Maksyma Spodyriewa w tańcach na lodzie i Jekaterinę Kurakową wśród solistek. Transmisje Skate America w Polsacie Sport.

Choć łyżwiarze figurowi rywalizują właściwie od sierpnia, a Jekaterina Kurakowa zdążyła już wywalczyć olimpijską kwalifikację, to tak naprawdę zawody z cyklu ISU Grand Prix na dobre otwierają rywalizację najlepszych z najlepszych. To prestiżowy cykl sześciu zawodów, na które zapraszani są najlepsi łyżwiarze światowego rankingu. Każdy z solistów i solistek oraz każda z par startuje w dwóch z sześciu edycji i walczy o kwalifikację do wielkiego finału, który zaplanowany jest od 9-12 grudnia w japońskiej Osace. Oprócz cennych punktów w rankingu tu toczy się walka także o niezłe pieniądze - pula nagród każdej z edycji to 180 tysięcy dolarów oraz dobre zaprezentowanie się na tle rywali, z którymi potem toczyć się będzie walka o czołowe lokaty igrzysk olimpijskich.

Zobacz także: Jekatierina Kurakowa – reprezentantka Polski na igrzyska w Pekinie

 

Doskonale zdają sobie z tego sprawę Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew.

 

- To nasze pierwsze zawody w tym sezonie. Troszkę nie wiemy, co nas czeka. Dopiero teraz będziemy mogli sprawdzać się na tle rywali. Więcej będzie wiadomo może w połowie sezonu – tłumaczy Natalia w wywiadzie dla Polsatu Sport. - Jesteśmy gotowi na początek sezonu. Z tyłu głowy mamy igrzyska i jesteśmy podekscytowani, że są już w tym sezonie, ale musimy się w pierwszej kolejności skupić na drodze do nich, by wszystko po kolei wykonać krok po kroku poprawnie. Teraz jest ten czas, żeby więcej trenować i poprawiać się z zawodów na zawody.

 

W bardzo dobrym humorze do Las Vegas z Madiolanu, gdzie na co dzień trenuje, poleciała Jekaterina Kurakowa. Pochodząca z Rosji reprezentantka Polski we wrześniu w świetnym stylu wywalczyła kwalifikację olimpijską.

 

W Las Vegas przyjdzie jej się zmierzyć między innymi z aktualną brązową medalistką mistrzostw świata – Rosjanką Alexandrą Trusovą ,dwukrotną medalistką mistrzostw świata – Japonką Satoko Miyaharą, czy mistrzynią młodzieżowych igrzysk olimpijskich – Koreanką Young You.

 

W tańcach poza polską parą zobaczymy m.in. fantastyczne duety amerykańskie, medalistów mistrzostw świata Madison Hubbel i Zacharego Donohue oraz Madison Chock i Evan Batesa.

 

Największą gwiazdą imprezy będzie jednak solista –trzykrotny mistrz świata – Amerykanin Nathan Chen.

 

Harmonogram transmisji Skate America:

 

Piątek (22.10.2021)

02.55 – pary sportowe - program krótki (Polsat Sport)

04.20 – soliści - program krótki (Polsat Sport)

 

Sobota (23.10.2021)

22.45 – taniec rytmiczny (Polsat Sport)

00.15 – solistki – program krótki (Polsat Sport Extra)

03.15 – pary sportowe – program dowolny (Polsat Sport Extra)

05.00 – soliści – program dowolny (Polsat Sport Extra)

06.55 – ceremonia medalowa (Polsat Sport Extra)

 

Niedziela (24.10.2021)

20.10 – tańce – taniec dowolny (Polsat Sport Extra)

22.00 – solistki – program dowolny (Polsat Sport Extra)

0.00 – ceremonia medalowa (Polsat Sport)

03.30 – pokazy mistrzów (Polsat Sport)

Aleksandra Szutenberg, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie