Taylor Sander zadebiutuje w rozgrywkach World Tour w siatkówce plażowej

Siatkówka
Taylor Sander zadebiutuje w rozgrywkach World Tour w siatkówce plażowej
fot. Cyfrasport
Taylor Sander zadebiutuje w rozgrywkach World Tour w siatkówce plażowej.

Taylor Sander, siatkarz PGE Skry Bełchatów, zadebiutuje w rozgrywkach World Tour w siatkówce plażowej w brazylijskim mieście Itapema. Sander stworzy duet z Taylorem Crabbem.

Choć sezon siatkarskiej PlusLigi trwa w najlepsze, Sander nie zjawił się w Bełchatowie na treningach mimo ważnego kontraktu z PGE Skrą. Głos w tej sprawie zabrał członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkówki Mirosław Przedpełski, który w magazynie #7Strefa przyznał, że FIVB nie zawiesi licencji Sandera.

 

- Z punktu widzenia FIVB sprawa jest dość prosta. Takie historie się zdarzają. Zawodnik w FIVB ma jedną licencję - zarówno na grę w hali, jak i na piasku. Kwestia nieporozumień z klubem jest sprawą między nim a właśnie klubem. FIVB nie może zawiesić licencji. Siatkarz musi mieć możliwość zarabiania, żeby mieć za co żyć czy zapłacić ewentualne odszkodowanie - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE: "Bestia z Bereźnicy". Nie miał litości i doprowadzał siatkarki do łez (WIDEO)

 

O tym, że Sander planuje wystąpić w siatkówce plażowej, mówiło się o kilku tygodni. Jak się okazało, do jego debiutu dojdzie jeszcze w tym roku w turnieju FIVB Beach Volleyball WT Itapema, który odbędzie się w Brazylii w dniach 10-14 listopada. Sander powalczy o jak najlepszy wynik w parze z Crabbem, mającym znacznie większe doświadczenie, jeśli chodzi o grę na plaży.

 

Sander siatkarzem Skry był więc przez rok. Wcześniej pauzował z powodu poważnej kontuzji. Przed urazem, jeśli chodzi o rozgrywki klubowe, występował między innymi w Brazylii, Katarze czy we Włoszech. Od 2012 roku występuje w reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie