Alpejski PŚ: Bez Polek w drugim przejeździe giganta w Soelden

Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła pierwszego przejazdu slalomu giganta w Soelden

Najlepsza polska alpejka Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła pierwszego przejazdu slalomu giganta w Soelden. Do finałowego przejazdu inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata nie zakwalifikowała się także Magdalena Łuczak, która uzyskała 34. rezultat.

Startująca z numerem 13. Gąsienica-Daniel miała dobry pierwszy międzyczas, jednak na kolejnym odcinku nie zmieściła się w bramce i wypadła z trasy.

19-letnia Łuczak, która dobrze spisywała się w Pucharze Europy, a w MŚ w Cortinie d'Ampezzo niespodziewanie zajęła wysokie 19. miejsce, była bliska zdobycia pierwszych punktów PŚ w karierze. Do awansu do czołowej "30" zabrakło jej 0,44 s.

Po pierwszym przejeździe prowadzi mistrzyni świata w tej konkurencji Szwajcarka Lara Gut-Behrami, która zaledwie o 0,02 s wyprzedza najlepszą alpejkę ostatniej dekady Amerykankę Mikaelę Shiffrin. Trzecia, ze stratą 0,54 do liderki jest Austriaczka Stephanie Brunner.

Podobnie jak Gąsienica-Daniel pierwszego przejazdu nie ukończyła m.in. zdobywczyni Pucharu Świata w tej konkurencji Włoszka Marta Bassino.

Finałowy przejazd rozpocznie się o godz. 13.15.