Alpejski PŚ: Martyna Gąsienica-Daniel nie ukończyła pierwszego przejazdu giganta w Soelden

Najlepsza polska alpejka Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła pierwszego przejazdu slalomu giganta w Soelden. Z dalszym numerem na trasę inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata wyruszy Magdalena Łuczak.

Startująca z numerem 13. Gąsienica-Daniel miała dobry pierwszy międzyczas, jednak na kolejnym odcinku nie zmieściła się w bramce i wypadła z trasy.

Polka miała bardzo udany ubiegły sezon. Zajęła szóste miejsce w slalomie gigancie w mistrzostwach świata w Cortinie d'Ampezzo, a klasyfikacji generalnej PŚ w tej konkurencji uplasowała się na 14. pozycji. W sobotę po raz pierwszy w karierze startowała w zawodach PŚ w grupie najlepszych zawodniczek.

Trudna trasa na lodowcu Rettenbach nie należy jednak do jej ulubionych. Także w siedmiu poprzednich startach (pierwszy w 2012 roku) nie udało jej się awansować do drugiego przejazdu.

W Soelden wystąpi także 19-letnia Łuczak, która dobrze spisywała się w Pucharze Europy, a w MŚ w Cortinie d'Ampezzo niespodziewanie zajęła 19. miejsce.

Kolejnym pucharowym startem Gąsienicy-Daniel będzie slalom gigant równoległy 13 listopada w Lech/Zuers w Austrii. W tej konkurencji w mistrzostwach świata w Cortinie d'Ampezzo Polka awansowała do ćwierćfinału.