Artur "Waluś" Walczak walczy o życie po gali Punchdown 5

Sporty walki
Artur "Waluś" Walczak walczy o życie po gali Punchdown 5
fot. YouTube
Artur "Waluś" Walczak walczy o życie po gali Punchdown 5.

Po piątkowej gali Punchdown 5 jeden z zawodników musiał być transportowany do szpitala. Chodzi o Artura "Walusia" Walczaka, strongmana pochodzącego z Gniezna.

Gala Punchdown 5 to wydarzenie polegające na policzkowaniu się przeciwników. Walczak w swoim drugim pojedynku w walce "na liście" zmierzył się z mistrzem w tej dziedzinie – Dawidem "Zalesiem" Zalewskim. Przeciwnik znokautował "Walusia", który po uderzeniu stracił przytomność. Jak się okazało, potrzebna była pomoc medyczna. 

ZOBACZ TAKŻE: Pudzianowski - Bombardier. O której godzinie?

W sieci pojawiły się informacje, według których Waluś ma znajdować się w ciężkim stanie - strongman miał trafić do szpitala i zostać wprowadzonym w stan śpiączki farmakologicznej. Do sprawy odnieśli się organizatorzy Punchdown na swoich mediach społecznościowych.

"Oświadczenie o stanu zdrowia Artura Walczaka zostanie wydane, jak tylko federacja otrzyma potwierdzone i oficjalne informacje o stanie jego zdrowia. W trakcie wydarzenia, po nokautującym ciosie, Artur otrzymał natychmiastową pomoc medyczną na miejscu, a następnie został przewieziony do szpitala. Jednocześnie prosimy o niepowielanie niepotwierdzonych i fałszywych informacji na temat stanu zdrowia Artura oraz przebiegu działań zespołów medycznych, szczególnie przez osoby, które nie były obecne na miejscu wydarzenia" - napisano w oświadczeniu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TOTALbet PUNCHDOWN 5 (@punchdownfight)

 

Walczak karierę sportową zaczynał jako strongman niemal 20 lat temu. Jego największym sukcesem jest ustanowienie rekordu świata w "spacerze farmera", czyli konkurencji polegającej na chodzeniu z dwoma walizkami, z których każda to ciężar 150 kg.

 

Turniej Punchdown 5 wygrał Dawid "Zaleś" Zalewski, który zainkasował tym samym 50 tysięcy złotych.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TOTALbet PUNCHDOWN 5 (@punchdownfight)

 

Czytaj całość na polsatnews.pl.

polsatnews.pl, BS
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie