KSW 65: Kiedy walka Mamed Khalidov - Roberto Soldić? Poznaliśmy datę!

Sporty walki
KSW 65: Kiedy walka Mamed Khalidov - Roberto Soldić? Poznaliśmy datę!
fot. KSW
KSW 65: Kiedy walka Mamed Khalidov - Roberto Soldić? Poznaliśmy datę!

To już pewne! Największa walka w historii KSW odbędzie się 18 grudnia w Gliwicach. To właśnie wtedy Mamed Khalidov zmierzy się z Roberto Soldiciem na gali KSW 65.

Organizacja ogłosiła to starcie już na początku października, jednak na szczegóły musieliśmy czekać aż do sobotniej gali KSW 64. To właśnie przy okazji tego wydarzenia dowiedzieliśmy się, kiedy odbędzie się ta hitowa walka. Teraz wiemy już, że stanie się to 18 grudnia w Gliwicach.

 

Zobacz także: Mamed Khalidov o walce z Roberto Soldiciem: To dla mnie wielki zaszczyt

 

- Roberto Soldić chce stoczyć walkę w mojej wadze i po to właśnie walczy o pas. Nie chciałbym robić 77 kilogramów, bo to za duża różnica. On wyraził chęć, kilkukrotnie pytał o tę walkę. Z szacunkiem i w sportowy sposób poprosił o walkę. Nie musiał prosić, bo widząc jak mu idzie, wiedziałem że dojdzie do tej walki. Dla mnie to wielki zaszczyt i cieszę się, że mogę się wciąż bić z mistrzami - powiedział Khalidov w rozmowie z Igorem Marczakiem.

 

To jednak nie koniec niespodzianek. Na tej samej gali dojdzie do oczekiwanego rewanżu w kategorii piórkowej. Salahdine Parnasse zmierzy się z Danielem Torresem. Do ich pierwszego pojedynku doszło w styczniu 2021 roku, kiedy to Francuz niespodziewanie przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie, tracąc pas mistrzowski.

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie