Gwiezdny szał! Pierwszy sprawdzian Leona i Grbicia

Siatkówka
Gwiezdny szał! Pierwszy sprawdzian Leona i Grbicia
Fot. Cyfrasport
Perugia broni Superpucharu Włoch. Leon ma w tym sezonie wsparcie Andersona i Gianellego. Cel - wygrać wszystko co jest do wygrania!

MVP mistrzostw Europy - Alessandro Michieletto kontra najlepszy siatkarz świata Wilfredo Leon! A w blokach startowych Simon, Juantorena, DeCecco. Grozer. Brzmi nieźle? Musi, bo to zapowiedź turnieju o Superpuchar Włoch. Nagromadzenie gwiazd światowej siatkówki na metr kwadratowy będzie przyprawiać o zawrót głowy! Transmisje w Polsacie Sport News.

We Włoszech walka o Superpuchar od kilku lat odbywa się w formie turnieju. W tym sezonie w akcji zobaczymy mistrza i zdobywcę Pucharu Włoch – Cucine Lube Civitanova, wicemistrza Italiia, zdobywcę Superpucharu 2020 Sir Safety Conad Perugia oraz trzecią i czwartą drużynę poprzedniego sezonu czyli Itas Trentino i Vero Volley Monza. W półfinałach zmiarzą się Lube kontra Monza oraz Perugia – Trento. Transmisje w Polsacie Sport News. Finał w niedzielę.

 

Liga włoska jeszcze się dobrze w tym sezonie nie zaczęła, a już jest fascynująca. Lube już w drugim meczu znalazło pogromców, ale dla znawców nie była to wielka sensacja. W Civitanovej mistrz Włoch poległ 2:3 z Piacenzą, która już drugi sezon z rzędu ma mocarstwowe plany, ściągnęła do zespołu mistrza olimpijskiego, Antoine’ Brizarda oraz tureckiego "łamacza palców" w bloku rywali Adisa Lagumdziję. I niech nikt nie myśli, że Lube jest słabsze - straciło wprawdzie Leala, a zyskało Lucarellego oraz Zajcewa (ten drugi na razie leczy kontuzję).

 

Vero Volley Monza, choć musiała oddać Lagumdziję, też wcale nie jest słabsza niż w poprzednim sezonie. Niemiec Georgy Grozer, choć najlepsze lata ma za sobą, wciąż ma wiele do udowodnienia. Stracił miejsce w Piacenzie i kontrakt na pół miliona euro, ale wciąż potrafi być zabójczo skuteczny i zamierza to udowodnić w tym sezonie w Monzy. W pierwszej kolejce Vero było lepsze od naszpikowanej gwiazdami (m.in. Bruno, N’Gapeth, Abdel Aziz) Modeny! W drugiej przegrało 2:3 z Allianzem, ale w Mediolanie gra teraz m.in… dwóch mistrzów olimpijskich Jean Patry i Barthelemy Chinenyeze.

 

Perugia z Wilfredo Leonem, Amerykaninem Matthew Andersonem i włoskim rozgrywającym Simone Gianellim ma w tym sezonie znów jeden cel – zagarnąć wszystko, co jest do zgarnięcia – we Włoszech i w Europie. Ma w tym pomóc trener Nikola Grbić.

 

Itas stracił pół składu – Giannelli odszedł do Perugii, Abdel Aziz do Modeny, Lucarelli do Lube. Został „tylko” Alessandro Michieletto, do którego dołączył inny, włoski mistrz Europy Daniele Lavia oraz leciwy, coraz niżej skaczący, ale ciągle świetny Matej Kazijski i… zadziałało. Przynajmniej na razie. Itas nie grał wprawdzie jeszcze z żadną z potęg, ale zwycięstwo 3:1 i to na wyjeździe nad mającą w składzie trzech reprezentantów Brazylii (Maurico, Douglas, Flavio) Vibo Valentią pokazuje, że Itas wciąż jest mocny.

 

Czy po takim wstępie, wyliczance gwiazd, trzeba jeszcze kogoś przekonywać, że turniej w Civitanovie to „crème de la crème” nie tylko włoskiej, ale europejskiej i światowej siatkówki?

 

Plan transmisji

 

Sobota 23.10

Półfinały
Cucine Lube Civitanova – Vero Volley Monza godz. 15.15 Polsat Sport News
Sir Safety Conad Perugia – Itas Trentino godz. 18.00 Polsat Sport News

 

Niedziela 24.10.

Finał. Godz. 16.00 Polsat Sport News

 

Robert Małolepszy, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie