PlusLiga: Cuprum Lubin - Ślepsk Malow Suwałki. Transmisja TV i stream online

Bartłomiej Bołądź stanowi o sile ataku Ślepska Malow Suwałki.

Czas na ostatni mecz 4. kolejki PlusLigi. O pierwsze ligowe punkty walczyć będzie Cuprum Lubin, a na drodze do tego celu stanie Ślepsk Malow Suwałki. Transmisja meczu Cuprum Lubin - Ślepsk Malow Suwałki w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

Początek sezonu nie jest łaskawy dla zespołu z Lubina. W trzech meczach nie udało im się wywalczyć ani jednego punktu, jednak można odnieść wrażenie, że w tabeli wygląda to gorzej niż na boisku. Podopieczni Pawła Ruska w dwóch pierwszych meczach mierzyli się ze znacznie mocniejszymi zespołami PGE Skry Bełchatów i Projektu Warszawa. W obu przypadkach napędzili stracha faworytom, zaskakując ich niezwykle odważną grą. To wystarczyło jednak tylko do zwycięstwa w jednym secie. Poprzedni mecz zakończył się sromotną porażką z Treflem Gdańsk, więc gospodarze na pewno będą bardzo zmotywowani, by w końcu przerwać serię porażek.

O to nie będzie jednak łatwo, bo po drugiej stronie siatki zameldują się siatkarze z Suwałk. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala jak dotąd wygrali tylko jedno z trzech spotkań (3:0 z LUK Lublin), jednak prezentują się bardzo solidnie.

W starciu tym nie zabraknie dodatkowych smaczków. Aktualnie liderem zespołu z Lubina jest były siatkarz Ślepska Malow Marcin Waliński. Przyjmujący jest jednym z dwóch najlepiej punktujących zespołu. Zdobył w tym sezonie 46 oczek, co daje mu 11. miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących PlusLigi. Po stronie Suwałk pojawi się z kolei Przemysław Smoliński, który ostatnie cztery lata spędził w barwach Cuprum.

Transmisja meczu Cuprum Lubin - Ślepsk Malow Suwałki od godziny 20:30 w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.