Fortuna Puchar Polski: Bez niespodzianki we Wrocławiu. Awans Górnika Zabrze

Górnik Zabrze pokonał Ślęzę Wrocław

Ślęza Wrocław przegrała na własnym boisku z Górnikiem Zabrze 1:2. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Robert Pisarczuk. Dzięki tej wygranej ekipa z Zabrza awansowała do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Goście otworzyli wynik spotkania w 15. minucie. Jeden z defensorów Ślęzy miał problem z opanowaniem piłki we własnym polu karny, co zakończyło się stratą. Vamara Sanogo po chwili otrzymał futbolówkę i bez problemu wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Ślęza miała szansę, by doprowadzić do wyrównania. Kilkoma dobrymi interwencjami popisał się Daniel Bielica. 22-latek był w stanie zatrzymać mocne strzały rywali.

Na chwilę przed końcem pierwszej połowy Górnik podwyższył swoje prowadzenie. Po szybkim kontrataku piłkę otrzymał David Toshevski. Macedończyk zdecydował się na uderzenie i efektownie pokonał Piotra Zabielskiego.

Po przerwie drugą żółtą kartkę obejrzał Adrian Gryszkiewicz. Przez to ekipa z Zabrza musiała rozegrać pozostałą część meczu bez swojego kapitana. Wrocławianie na niecałe dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu gry zdołali zdobyć bramkę kontaktową. Rzut karny podyktowany po przewinieniu jednego z zawodników gości wykorzystał Robert Pisarczuk. Mimo tego do ostatniego gwizdka gospodarze nie dali rady wyrównać wyniku.

Ślęza Wrocław - Górnik Zabrze 1:2 (0:2)

Bramki: Pisarczuk 81 (k) - Sanogo 15, Tosevski 41

Ślęza Wrocław: Piotr Zabielski - Hubert Muszyński, Adrian Niewiadomski, Adam Samiec, Michał Hawryło (46. Paweł Fediuk) - Vinicius Matheus (75. Jakub Bohdanowicz), Maciej Tomaszewski (66. Gabriel Dornellas), Robert Pisarczuk, Mateusz Kluzek (66. Oskar Hampel), Kornel Traczyk (66. Mikołaj Wawrzyniak) - Piotr Stępień

Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Dariusz Pawłowski, Jakub Szymański, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Cholewiak - Piotr Krawczyk (88. Robert Dadok), Jean Mvondo (88. Przemysław Wiśniewski), Filip Bainović, Adrian Dziedzic (58. Krzysztof Kubica), David Tosevski (70. Jesus Jiménez) - Vamara Sanogo (69. Bartosz Nowak)

Żółte kartki: Hawryło, Traczyk - Gryszkiewicz, Tosevski.

Czerwona kartka: Gryszkiewicz (53, za drugą żółtą)