Josh Cavallo przyznał się do bycia homoseksualistą. Jego wyznanie skomentowały gwiazdy futbolu

Piłka nożna
Josh Cavallo przyznał się do bycia homoseksualistą. Jego wyznanie skomentowały gwiazdy futbolu
fot. PAP/EPA
Josh Cavallo zdecydował się na coming out.

Na coming out zdecydował się pewien australijski piłkarz - Josh Cavallo. Niespełna 22-latek za pośrednictwem mediów społecznościowych przyznał, że jest gejem. - Walczyłem ze swoją seksualnością przez ponad sześciu lat - napisał na Twitterze piłkarz Adelaide United. Do osobistego wyznania Cavallo odniosły się gwiazdy światowego futbolu m.in. Gerard Pique i Antoine Griezmann.

Cavallo karierę piłkarską zaczynał w Melbourne City. Od 2017 roku grał w młodzieżowej drużynie z Melbourne. Z kolei w latach 2019-21 lewy obrońca występował w zespole Western United i był kolegą klubowym polskiego bramkarza grającego na Antypodach - Filipa Kurto. Natomiast od lutego tego roku reprezentuje barwy Adelaide United.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polak ulubieńcem Sa Pinto. Nad Bosforem współpraca polsko-portugalska układa się wzorowo

 

27 października Cavallo zdecydował się na wyznanie, które z pewnością zmieni jego dotychczasowe życie. - Dzisiaj jestem już gotowy, żeby mówić o osobistych odczuciach. Dopiero teraz czuję się komfortowo w moim życiu. Z dumą mogę wreszcie ogłosić publicznie, że jestem gejem - napisał na Twitterze australijski piłkarz.

 

- Walczyłem ze swoją seksualnością przez ponad sześciu lat, ale w końcu jestem szczęśliwy, że wreszcie mogę być sobą - kontynuował Cavallo, który dodał: - dorastając, zawsze czułem potrzebę ukrywania się, ponieważ wstydziłem się swojej seksualności. Bałem się, że nigdy nie będę w stanie robić tego, co kocham, czyli gry w piłkę i być gejem jednocześnie - ujawnił niespełna 22-latek.

 

 

Wyznanie Cavallo spotkało się z wielkim odzewem piłkarskiego środowiska. Byłego młodzieżowego reprezentanta Australii wspierają m.in. Pique, Griezmann oraz jego klub - Adelaide United.

 

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie