Nicolas Rossard zakończył siatkarską karierę w wieku 31 lat

Siatkówka
Nicolas Rossard zakończył siatkarską karierę w wieku 31 lat
fot. Cyfrasport

Siatkarz reprezentacji Francji Nicolas Rossard zdecydował się na zakończenie kariery zawodniczej. Grający na pozycji libero zawodnik rozstał się z boiskiem w wieku 31 lat.

W swej karierze grał w klubach: Spacer's de Toulouse (2009–13, 2016–17), Arago de Sete (2013–16), Paris Volley (2017–18), Stocznia Szczecin (2018), Berlin Recycling Volleys (2018–19), Tours VB (2019–21). Były to więc głównie drużyny francuskie, choć Rossard miał też nieudany (nie z jego winy) epizod w PlusLidze oraz sezon gry w niemieckiej Bundeslidze.

 

Zobacz także: Siatkarze kibicują Janowi Błachowiczowi. "Na pewno sobie poradzi"

 

W reprezentacji Francji był w cieniu jednego z najlepszych libero świata – Jeni Grebennikova. Z kadrą sięgnął jednak po złoto mistrzostw Europy 2015 i Ligi Światowej 2017 oraz srebro Ligi Narodów 2018.

 

Karierę skończył dosyć dyskretnie, bez wielkich fanfar, co w tym tygodniu ogłosiły francuskie media. Rossard zaznaczył, że otrzymał ciekawe propozycje z klubów zagranicznych. Ma jednak inne plany na przyszłość. W najbliższym czasie kończy studia i nie chciał już mieszkać ze swą partnerką na odległość.

 

 

– To dojrzała decyzja... – przyznał siatkarz w rozmowie z FFvolley. – Jestem zadowolony ze swojej kariery, z tego, co udało mi się osiągnąć. A szczególnie cieszę się z tego, co dała mi siatkówka. Bez niej, bez wszystkiego, przez co przeszłam, nie byłbym tym samym człowiekiem. Cieszę się z tego, jak daleko zaszedłem i nie żałuję – dodał.

 

Nicolas Rossard pochodzi z rodziny silnie związanej z siatkówką. Tę dyscyplinę sportu uprawiają również jego siostra Sophie oraz kuzyni Thibault i Quentin. W siatkówkę grał również jego ojciec Philippe i dziadek Jacques. Przyjmujący Thibault Rossard również z sukcesami grał w reprezentacji, a w latach 2016–19 występował w barwach Asseco Resovii.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie