Liga Konferencji: Gracze Bodoe/Glimt gorącym towarem dla zagranicznych klubów

Piłka nożna
Liga Konferencji: Gracze Bodoe/Glimt gorącym towarem dla zagranicznych klubów
fot. Mateusz Kostrzewa/Legia.com
Zagraniczne kluby są zainteresowane w sumie 12 piłkarzami Bodoe/Glimt.

Niedawne zwycięstwo 6:1 Bodoe/Glimt nad AS Roma w Lidze Konferencji wywołało ogromne zainteresowanie norweskimi piłkarzami w europejskich klubach. Zaplanowany na czwartek rewanż w Rzymie traktują oni teraz jako swoiste okno wystawowe.

- Piłkarze z Bodoe stali się z dnia na dzień gorącym towarem dla wielu znanych klubów i wygląda na to, że już zimą co najmniej połowa drużyny wyjedzie za granicę - napisał dziennik "Verdens Gang".

 

ZOBACZ TAKŻE: Ligue 1: Leo Messi zmieniony w przerwie. Wygrana PSG

 

Zdaniem gazety klub może uzyskać z ich sprzedaży kilkanaście milionów euro, co będzie wyjątkowym zastrzykiem finansowym w skali rzadko spotykanej w Norwegii.

 

Zagraniczne kluby są już zainteresowane w sumie 12 piłkarzami, z których tylko dziewięciu przyniesie pieniądze klubowi, ponieważ kontrakty dwóch reprezentantów Norwegii - Fredrika Bjoerkana i Mariusa Lode oraz Amahla Pellegrino wygasają z końcem sezonu i mogą oni przejść do innych klubów bezpłatnie.

 

Za Patrika Berga klub może uzyskać minimum cztery miliony euro oraz 10-12 za pozostałych. Może to być jeszcze więcej w przypadku kolejnego dobrego meczu w Rzymie - obliczył "Verdens Gang".

 

Agent piłkarski Kevin Ingebrigtsen przypomniał, że w dniu meczu z AS Roma był na meczu Rapidu Wiedeń z Dinamem Zagrzeb. - Nagle obecni na meczu agenci i skauci z całej Europy przestali się interesować tymi dwoma klubami i pytali mnie tylko o Bodoe/Glimt. Zainteresowanie tym klubem jest ogromne, a spektakularny wynik odbił się już szerokim echem w piłkarskiej Europie - podkreślił.

 

Teraz norwescy piłkarze nie ukrywają, że spotkanie rewanżowe będzie dla nich okazją pokazania się agentom i klubom.

 

- W naszym zespole każdy marzy o wyjeździe za granicę i grze w reprezentacji. Wiemy, że w kolejnym meczu z Romą będziemy obserwowani i będzie on niczym "rozmowa o pracę" z pokazem możliwości - powiedział 23-letni Ola Solbakken, strzelec dwóch bramek w meczu z Romą, uważany za nowy wielki talent norweskiego futbolu.

 

Trener Kjetil Knutsen ma jeszcze rok kontraktu z klubem z Bodoe, ale już teraz otrzymał prestiżową i lukratywną ofertę pracy w Rosenborg Trondheim.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie