Elia Viviani wrócił do ekipy kolarskiej Ineos Grenadiers

Inne
Elia Viviani wrócił do ekipy kolarskiej Ineos Grenadiers
fot. PAP
Elia Viviani wrócił do ekipy kolarskiej Ineos Grenadiers.

Włoski kolarz Elia Viviani wraca do ekipy Ineos Grenadiers, z którą podpisał trzyletni kontrakt. Ścigał się w niej w latach 2015-17 jeszcze pod nazwą Sky. Zawodnikiem brytyjskiej grupy jest Michał Kwiatkowski.

"Od chwili, gdy opuściłem tę drużynę, zawsze chciałem do niej wrócić. Ten dzień nastąpił i nie mógłbym być szczęśliwszy" - oświadczył Viviani.

 

32-letni Włoch ma na koncie 85 zwycięstw, m.in. dziewięć etapowych w wielkich tourach (pięć w Giro d'Italia, trzy we Vuelta a Espana i jedno w Tour de France), a także wygrane klasyki w Hamburgu (trzykrotnie), w Plouay i w Londynie.

 

 

Na igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku zdobył złoty medal w torowym wieloboju (omnium), a w Tokio w tej samej konkurencji wywalczył brąz, podobnie jak dziesięć dni temu w mistrzostwach świata w Roubaix (ponadto zdobył złoto w wyścigu eliminacyjnym).

 

W ekipie Ineos Grenadiers Viviani dołączy do swojego rodaka Filippo Ganny, który również odnosi sukcesy na torze.

 

"Mój kontrakt obowiązuje do igrzysk w Paryżu w 2024 roku. Zdałem sobie sprawę, jak ważne są dla mnie igrzyska olimpijskie i mam zaszczyt być w drużynie, która będzie mnie wspierać. W tym roku Filippo był w stanie łączyć starty na szosie z występem na torze w Tokio. Ja sam pamiętam Rio 2016, jakby to było wczoraj i jak wtedy zespół mi pomógł" - dodał.

 

W ostatnich dwóch latach Włoch reprezentował francuską drużynę Cofidis. W mijającym roku jego kolegą klubowym był Szymon Sajnok.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie